Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski chwali się wyremontowanymi drogami

Powiat inowrocławski chwali się wyremontowanymi drogami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 24 grudzień 2019 13:05
Powiat inowrocławski chwali się wyremontowanymi drogami Fot: powiat inowrocławski

Przed świętami uroczyście otwarto wyremontowane odcinki dróg powiatowych w powiecie inowrocławskim. W tym roku wyremontowano przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych 5 km dróg. W przyszłym roku spodziewać możemy się większych modernizacji, bowiem planuje się dwukrotnie większy budżet.

W tym roku prace odbywały się przede wszystkim na trzech trasach. Najpoważniejsze przebiegały na odcinku drogi powiatowej Murzynno - Żyrosławice - Opoczki – Przybranowo. Na odcinku do granicy powiatu wykonane zostały prace związane z poszerzeniem istniejącej jezdni do 5,5 m w obszarze zabudowanym oraz do 6 m poza zabudową, wzmocnieniu jezdni na całym odcinku, remoncie i budowie zjazdów, budowie zatoki autobusowej wraz z chodnikiem oraz przebudowie skrzyżowań z drogami gminnymi. Zakres prac obejmował również wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Kolejnym placem robót była droga Modliborzyce-Pieranie. Tam na długości blisko 800 metrów wykonane zostały prace związane z wyprofilowaniem istniejącej jezdni wzmocnieniu nawierzchni siatką oraz ułożeniu warstwy ścieralnej. Wreszcie ostatnio na długości ponad 800 m miał miejsce remont drogi powiatowej z Inowrocławia do Marulew. Wykonane tam zostały prace związane z wyprofilowaniem istniejącej jezdni wzmocnieniu nawierzchni siatką oraz ułożeniu warstwy ścieralnej. Dodatkowo zrobiono nowe zjazdy z nawierzchni bitumicznej oraz utwardzono pobocza.

 

- Bardzo się cieszę, że możemy oddać te ważne dla lokalnej społeczności odcinki dróg, na które uzyskaliśmy 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. To cenne dofinansowanie, ale musimy również szukać tych drugich 50 procent i dlatego liczę na współpracę poszczególnych samorządów w tej kwestii – powiedziała podczas dzisiejszej uroczystości starosta Wiesława Pawłowska.

 

Łącznie wydano w tym roku około 5 mln zł, na przyszły – 2020 rok – planuje 10 mln zł na inwestycje i około 2 mln zł na naprawy bieżące.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu

Śledź nas