Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski chwali się wyremontowanymi drogami

Powiat inowrocławski chwali się wyremontowanymi drogami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 24 grudzień 2019 13:05
Powiat inowrocławski chwali się wyremontowanymi drogami Fot: powiat inowrocławski

Przed świętami uroczyście otwarto wyremontowane odcinki dróg powiatowych w powiecie inowrocławskim. W tym roku wyremontowano przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych 5 km dróg. W przyszłym roku spodziewać możemy się większych modernizacji, bowiem planuje się dwukrotnie większy budżet.

W tym roku prace odbywały się przede wszystkim na trzech trasach. Najpoważniejsze przebiegały na odcinku drogi powiatowej Murzynno - Żyrosławice - Opoczki – Przybranowo. Na odcinku do granicy powiatu wykonane zostały prace związane z poszerzeniem istniejącej jezdni do 5,5 m w obszarze zabudowanym oraz do 6 m poza zabudową, wzmocnieniu jezdni na całym odcinku, remoncie i budowie zjazdów, budowie zatoki autobusowej wraz z chodnikiem oraz przebudowie skrzyżowań z drogami gminnymi. Zakres prac obejmował również wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Kolejnym placem robót była droga Modliborzyce-Pieranie. Tam na długości blisko 800 metrów wykonane zostały prace związane z wyprofilowaniem istniejącej jezdni wzmocnieniu nawierzchni siatką oraz ułożeniu warstwy ścieralnej. Wreszcie ostatnio na długości ponad 800 m miał miejsce remont drogi powiatowej z Inowrocławia do Marulew. Wykonane tam zostały prace związane z wyprofilowaniem istniejącej jezdni wzmocnieniu nawierzchni siatką oraz ułożeniu warstwy ścieralnej. Dodatkowo zrobiono nowe zjazdy z nawierzchni bitumicznej oraz utwardzono pobocza.

 

- Bardzo się cieszę, że możemy oddać te ważne dla lokalnej społeczności odcinki dróg, na które uzyskaliśmy 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. To cenne dofinansowanie, ale musimy również szukać tych drugich 50 procent i dlatego liczę na współpracę poszczególnych samorządów w tej kwestii – powiedziała podczas dzisiejszej uroczystości starosta Wiesława Pawłowska.

 

Łącznie wydano w tym roku około 5 mln zł, na przyszły – 2020 rok – planuje 10 mln zł na inwestycje i około 2 mln zł na naprawy bieżące.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu