Jesteś tutaj: HomeInowrocławMiasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej

Miasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 styczeń 2020 16:18
Miasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej Fot: Barcin.pl

Straż Miejska w Barcinie do likwidacji - można by powiedzieć, taki zamiar ma burmistrz miasta, głównie z powodu braku pieniędzy. Obniżka podatku PIT wprowadzona od października sprawiła duże problemy mniejszym samorządom w konstrukcji budżetów na 2020 rok. Barcin chce zyskać dodatkowe środki likwidując Straż Miejską.

Na razie Rada Gminy podjęła na wniosek burmistrza wstępną uchwałę – 10 stycznia barciński samorząd wystąpił do Wojewódzkiego Komendanta Policji w Bydgoszczy z wnioskiem o wyrażenie opinii w tej sprawie. Przepisy prawa jako wymóg przy likwidowaniu straży gminnej stawiają uzyskanie opinii właściwego komendanta Policji. Barciński samorząd jest jednak zdeterminowany, stąd też zapewne za kilka tygodni podjęta zostanie decyzja o likwidacji straży.

 

Samorządy z jednej strony narzekają na niższe dochody, ale też na wzrost kosztów bieżących, chociażby podyktowanych wzrostem kwoty płacy minimalnej.

 

W ubiegłym roku Straż Gminną zlikwidowała gmina Strzelno.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu