Jesteś tutaj: HomeInowrocławMiasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej

Miasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 styczeń 2020 16:18
Miasto na Kujawach chce zrezygnować ze Straży Miejskiej Fot: Barcin.pl

Straż Miejska w Barcinie do likwidacji - można by powiedzieć, taki zamiar ma burmistrz miasta, głównie z powodu braku pieniędzy. Obniżka podatku PIT wprowadzona od października sprawiła duże problemy mniejszym samorządom w konstrukcji budżetów na 2020 rok. Barcin chce zyskać dodatkowe środki likwidując Straż Miejską.

Na razie Rada Gminy podjęła na wniosek burmistrza wstępną uchwałę – 10 stycznia barciński samorząd wystąpił do Wojewódzkiego Komendanta Policji w Bydgoszczy z wnioskiem o wyrażenie opinii w tej sprawie. Przepisy prawa jako wymóg przy likwidowaniu straży gminnej stawiają uzyskanie opinii właściwego komendanta Policji. Barciński samorząd jest jednak zdeterminowany, stąd też zapewne za kilka tygodni podjęta zostanie decyzja o likwidacji straży.

 

Samorządy z jednej strony narzekają na niższe dochody, ale też na wzrost kosztów bieżących, chociażby podyktowanych wzrostem kwoty płacy minimalnej.

 

W ubiegłym roku Straż Gminną zlikwidowała gmina Strzelno.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Kujawsko-pomorskie może zdecydować o prezydenturze

  Faworytem wyborów prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda, ale jak pokazują kolejne badania opinii publicznej jego przewaga spada, natomiast wzrasta poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Badania pokazują, że w części województw wygra Trzaskowski, niewiadomą jest wciąż jednak nasze województwo kujawsko-pomorskie.

 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu