Jesteś tutaj: HomeInowrocławJednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem

Jednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 05 luty 2020 13:29
Jednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Do szpitala raczej nikt dla przyjemności nie jeździ, ale finanse też się muszą zgadzać, wprowadzenie opłat za parkowanie przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Inowrocławiu planuje się na okolice maja.

W dalszej przeszłości opłaty były pobierane, do 2009 roku, gdy władze powiatu inowrocławskiego postanowiły znieść opłaty. Dekadę później pojawiły się głosy o konieczności przywrócenia opłat, w celu poprawy wyniku finansowego szpitala. Przeciwko temu protestował były wicestarosta, Sławomir Szeliga, który miał okazję uczestniczyć przy znoszeniu opłat. Szeliga napisał kilka tygodni w tej sprawie także list do naszej redakcji.

 

Władze szpitala i powiatu o zamiaru przywrócenia opłat jednak nie odeszły. W lutym planuje się ogłosić przetarg na wdrożenie technologii pobierania opłat, a same opłaty obowiązywać mają od maja.

 

W 2018 roku Wielospecjalistyczny Szpital im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu przyniósł 5 mln zł straty, szacuje się, że wpływy z tytułu opłat za parkowanie przyniosą rocznie około 100 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu