Jesteś tutaj: HomeInowrocławJednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem

Jednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 05 luty 2020 13:29
Jednak będą pobierane opłaty pod inowrocławskim szpitalem Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Do szpitala raczej nikt dla przyjemności nie jeździ, ale finanse też się muszą zgadzać, wprowadzenie opłat za parkowanie przed Wielospecjalistycznym Szpitalem w Inowrocławiu planuje się na okolice maja.

W dalszej przeszłości opłaty były pobierane, do 2009 roku, gdy władze powiatu inowrocławskiego postanowiły znieść opłaty. Dekadę później pojawiły się głosy o konieczności przywrócenia opłat, w celu poprawy wyniku finansowego szpitala. Przeciwko temu protestował były wicestarosta, Sławomir Szeliga, który miał okazję uczestniczyć przy znoszeniu opłat. Szeliga napisał kilka tygodni w tej sprawie także list do naszej redakcji.

 

Władze szpitala i powiatu o zamiaru przywrócenia opłat jednak nie odeszły. W lutym planuje się ogłosić przetarg na wdrożenie technologii pobierania opłat, a same opłaty obowiązywać mają od maja.

 

W 2018 roku Wielospecjalistyczny Szpital im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu przyniósł 5 mln zł straty, szacuje się, że wpływy z tytułu opłat za parkowanie przyniosą rocznie około 100 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu