Jesteś tutaj: HomeInowrocławGawęda apeluje do premiera o budowę drogi ekspresowej S-15

Gawęda apeluje do premiera o budowę drogi ekspresowej S-15

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 20 luty 2020 17:28

W 2004 roku za czasów rządów lewicy i premiera Marka Belki wytyczono przebieg autostrad i dróg ekspresowych. Zdaniem radnego wojewódzkiego Jerzego Gawędy, pominięcie w tej sieci Inowrocławia sprawiło, że miasto zaczęło tracić na znaczeniu, wręcz cofać się w rozwoju, czego przykładem jest stopniowe wyprowadzanie dużych koncernów z Kujaw. Radny PiS zwrócił się z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego o rozpoczęcie prac na rzecz budowy drogi ekspresowej S-15.

- Zwróciłem się z pismem do pana premiera o to, żeby uwzględniać i dokonać przebudowy drogi krajowej nr 15 na odcinku Gniezno – Inowrocław – Toruń i podwyższyć jej standard do drogi ekspresowej – poinformował na konferencji prasowej radny Jerzy Gawęda - To pozwoliłoby przywrócić Inowrocław do głównych szlaków drogowych.

 

Zdaniem radnego różne analizy wskazują, iż miasto traci swoje funkcje - To, że Inowrocław traci swoją role zostało wykazane w rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, gdzie wskazuje się, że jako miasto jest zagrożone podstawowych funkcji społeczno-gospodarczych w regionie.

 

W jego opinii jest to być, albo nie być dla przyszłości miasta - To jest przyszłość Inowrocławia, jeżeli tego nie osiągniemy to Inowrocław będzie się cofał.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu