Jesteś tutaj: HomeInowrocławPolicja ma wątpliwości co do oznakowania przy alejach Niepodległości

Policja ma wątpliwości co do oznakowania przy alejach Niepodległości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 21 luty 2020 16:17
Policja ma wątpliwości co do oznakowania przy alejach Niepodległości Google Street View

W środę 5 lutego wyjeżdżający z blokowisk kierowca potrącił rowerzysta, jadącego ścieżką rowerową wzdłuż alei Niepodległości. Bloger Marek Browiński w swoim liście otwartym twierdził, że główną winę za zdarzenie ponosi złe oznakowanie, dzisiaj dowiadujemy się, że również Policja uważa, iż brakuje właściwego oznakowania.

 

Przed przecięciem się traktu rowerowego z jezdnią są dwa znaki nakazujące ustąpienie pierwszeństwa oraz nakazujące dalszą jazdę w prawą, co informuje jednocześnie kierowcę, że ma do czynienia z drogą jednokierunkową. Zdaniem Marka Browińskiego kierowca nie jest informowany w żaden sposób, że przecina drogę dla rowerów, natomiast znak nakazujący jazdę w prawo kieruję naturalnie uwagę kierowcy na lewym kierunku, skąd mogą jechać pojazdy które mogą ustąpić. Jadący od prawej strony rowerzysta będzie dla niego zaskoczeniem i tak mogło być w przypadku środowej kolizji.

 

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji poinformował nas, że notatkę wskazującą nieprawidłowości w infrastrukturze oraz braki w oznakowaniu skierowano do Zarządu Dróg Powiatowych, czyli do zarządcy drogi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu