Jesteś tutaj: HomeInowrocławRada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza

Rada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 luty 2020 19:26
Rada Powiatu: Lepiej wprowadzić opłatę za parkowanie pod szpitalem, aby nie ucierpiała sfera lecznicza Fot: Russell Weller / ilustracyjna

Od maja planuje się wprowadzenie opłat za parkowanie pod Szpitalem Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu. Petycje przeciwko takiemu rozwiązaniu skierował do Rady Powiatu Sławomir Szeliga. Na dzisiejszej sesji petycja została odrzucona przez Radę Powiatu.

Sławomir Szeliga, były wicestarosta, w petycji podniósł, iż choroby z jakimi borykają się pacjenci niosą pogorszenie jakości życia, w tym również pod względem finansowym, stąd też kontrowersje będzie budzić pobieranie od nich opłat za parkowanie. Opłaty za parkowanie obowiązywały już w przeszłości, zostały zniesione przez Radę Powiatu 10 lat temu, do tego faktu również nawiązał Szeliga w petycji.

 

Rada Powiatu odrzucając wniosek Szeligi, o wycofanie się z zamiaru ponownego wprowadzenia opłat, przede wszystkim podniosła, iż w październiku przyjęła uchwałę zatwierdzającą program naprawczy finansów szpitala, którego elementem jest wprowadzenie opłat. Dalej Rada wskazuje, e bardziej racjonalnym rozwiązaniem ekonomicznym jest wprowadzenie opłat od parkowania, niż przekładanie koszów na sferę leczniczą.

 

Rada Powiatu odpowiadając na petycje stwierdza, że parkowanie do 15 minut będzie bezpłatne, natomiast z opłat całkowicie będą zwolnione osoby niepełnosprawne oraz korzystające z zabiegó rehabilitacyjnych, a także pacjenci będący pod stała opieką szpitala.

 

Wprowadzenie opłat za parkowanie ma przynieść szpitalowi około 100 tys. zł rocznie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

    Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu