Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz bezpieczniejszy dla interesantów

Inowrocławski ratusz bezpieczniejszy dla interesantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 09 marzec 2020 17:12

Stanowi bezpieczeństwa przeciwpożarowego była poświęcona kontrola przeprowadzona w budynkach Urzędu Miasta Inowrocławia przy alei Ratuszowej przez Państwową Straż Pożarną. Kontrola wykrywała nieprawidłowości, które władze ratusza starały się na bieżąco naprawiać.

W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych na bieżąco, w uzgodnieniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP usuwano zauważone usterki. W budynku przy al. Ratuszowej 33-35 były to materiały biurowe, folie oraz opakowania z tektury i plastiku składowane na nieużytkowym wydzielonym poddaszu. Z kolei w budynku Ratusza usunięto kartony i materiały celulozowe na drogach komunikacji ogólnej służących celom ewakuacji oraz na nieużytkowym poddaszu. Niezwłocznie zapewniono dostęp do gaśnic w miejscach, w których był on ograniczony. Stosowne zapisy o eliminacji wskazanych usterek umieszczono w protokole z kontroli – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

 

Inne zmiany jakie wymusiła kontrola to chociażby udrożnienie drzwi na klatkach schodowych, będzie też zlecone w profesjonalnej firmie stworzenie instalacji wyłącznika przeciwpożarowego. Jak podkreśla jednak ratusz, budynek ten ma charakter zabytkowy, powstał bowiem w latach 1907-1908, stąd też każda większa zmiana wymaga zgody konserwatora zabytków. W konstrukcji wykorzystano elementy drewniane, które bezpieczeństwu przeciwpożarowemu nie służą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu