Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia oferuje przedsiębiorcom umorzenie płacenia czynszów

Prezydent Inowrocławia oferuje przedsiębiorcom umorzenie płacenia czynszów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 19 marzec 2020 12:16

Inowrocławscy przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale bezpośrednio od miasta, jeżeli z powodu sytuacji epidemicznej będą musieli zawiesić swoją działalność gospodarczą, mają szansę nie zapłacić czynszu.

Pandemia koronawirusa przyniesie również negatywne skutki gospodarcze, dlatego władze Inowrocławia dla lokalnego biznesu zapowiadają pakiet pomocowy. Przedsiębiorcy prowadzący działalność na majątku miasta w przypadku czasowego zawieszenia działalności mogą wystąpić do prezydenta o umorzenie czynszu za ten czas. Ci, którzy zdecydują się ją dalej prowadzić mogą liczyć na odrodzenie terminu płatności oraz rozłożenia jej na raty. Za zawieszoną działalność uznaje się zawieszoną za pośrednictwem platformy CEIDG, wniosek można przesłać też do Urzędu Miasta.

 

Na odrodzenie w czasie oraz rozłożenie na raty innych podatków lokalnych będą mogli wystąpić wszyscy przedsiębiorcy.

 

- Musimy wspólnie w ramach możliwości, jakie posiadamy zrobić wszystko, co możliwe, aby ograniczyć straty, jakie ponosimy. Pamiętajmy, że po epidemii musi nadejść czas na normalne życie, w tym gospodarcze - mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu