Jesteś tutaj: HomeInowrocławW maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 marzec 2020 14:53
W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu Fot: UM Inowrocław

Wiele samorządów zrezygnowało z sesji, co wiąże się z pewnymi konsekwencjami, ale takie jest chociażby zalecenie sanepidu. Dzisiaj obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu, choć w formie do tej pory niespotykanej.

Większość radnych miała założone maski ochronne, jak do tej pory radni siedzieli przy jednym stole, tak dzisiaj mieli osobne stanowiska, na dodatek pomiędzy nimi postawiono przeszkody z pleksji – wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się koronawirusa COVID-19.

 

Rada Miejska zdecydowała dzisiaj o przekazaniu 1,46 mln zł dotacji dla powiatu inowrocławskiego, na zwiększenie wkładu własnego dla przebudowy skrzyżowania ulic Glempa, Staszica, Górniczej i Poznańskiej. To zadanie będzie dofinansowane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dołożyć planuje się też Województwo Kujawsko-Pomorskie – pierwotnie dzisiaj miał zgodę wyrazić na to Sejmik Województwa, ale z uwagi na sytuację epidemiczną obrady nie doszły do skutku.

 

Rada Miejska przegłosowała też nowe zasady gospodarki odpadami, które obejmują obowiązek segregowania śmieci na pięć partii. Takie regulacje narzuca ustawa, większość samorządów wdrożyła je już wcześniej.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu