Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy inowrocławianka jest pierwszą ofiarą koronawirusa w kujawsko-pomorskim?

Czy inowrocławianka jest pierwszą ofiarą koronawirusa w kujawsko-pomorskim?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 02 kwiecień 2020 23:42
Czy inowrocławianka jest pierwszą ofiarą koronawirusa w kujawsko-pomorskim? Fot: cottonbro

Do tej pory w naszym województwie stwierdzono 157 przypadków zarażenia koronawirusem COVID-19, w oficjalnych statystykach nie żadnej ofiary śmiertelnej. Jeden z samorządowców twierdzi, powołując się na nieoficjalne dane, że w tym tygodniu mogło dojść do pierwszego zgonu z powodu COVID-19.

 

Nieoficjalnie docierają do mnie informacje, że ofiarą jest kobieta, mieszkanka Inowrocławia, ale zmarła dwa dni temu w jednym ze szpitali bydgoskich. Nie była w kwarantannie – napisał na Facebook-u prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Jak jednak stwierdza, nie jest przez służby państwowe w żaden sposób go nie poinformowały, przez co jako włodarz Inowrocławia nie może podjąć środków zwiększających bezpieczeństwo sanitarne w mieście - Wszystkie osoby z którymi miała kontakt powinny natychmiast być umieszczone w kwarantannie oraz być poddane testom. Nie wiemy od kogo mogła zakazić się i to niepokoi. W trosce o Wasze bezpieczeństwo, oczekuję na pilne, oficjalne opublikowanie bliższych informacji na ten temat. Oczekuję i domagam się – pisze dalej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Eurostat: Więcej zgonów w czasie pandemii w Europie i w Polsce

    Pomiędzy marcem a czerwcem br. w 26 krajach UE, dla których dostępne są dane, odnotowano o 168 tys. zgonów więcej niż średnio w tym okresie w minionych latach - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych Eurostatu.

    Etykiety: covid19
  • Jako społeczność wojewódzka sfinansujemy transport i montaż pomnika w Gruzji

    Władysław Raczkiewicz – prezydent RP na uchodźstwie w latach 1939-1947, to postać ciesząca się szczególną czcią w Toruniu, jego pomnik znajduje się przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego, jego imieniem także nazwano salę obrad Sejmiku Województwa. Jego popiersie ma stanąć także w gruzińskim Kutaisi w prowincji Imeretia, w miejscu jego urodzin. Będzie to dar od narodu polskiego dla gruzińskiego, bowiem wykonanie i montaż pomnika zapłacą Polacy.

Wiadomości z regionu