Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławskie żłobki i przedszkola zamknięte bezterminowo

Inowrocławskie żłobki i przedszkola zamknięte bezterminowo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 04 maj 2020 16:33

Od środy jak poinformował premier Mateusz Morawiecki otwarte mają być ponownie żłobki i przedszkola, przy czym ostateczną decyzję podejmować będą samorządy, będące organami prowadzącymi tego typu placówki. W Inowrocławiu od środy żłobki nie będą na pewno otwarte, na razie inowrocławski ratusz nie wskazuje terminu.

Kierując się odpowiedzialnością oraz troską o życie, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, rodziców, opiekunów oraz wszystkich pracowników żłobków i przedszkoli, Prezydent Miasta Inowrocławia nie może podjąć decyzji o otwarciu wymienionych placówek od 6 maja br. - informuje Urząd Miasta Inowrocławia - Taka też była rekomendacja dyrektorów żłobków i przedszkoli. Po zapoznaniu się wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przedstawiciele placówek negatywnie zaopiniowali projekt otwarcia od 6 maja.

 

Inowrocławski ratusz zamierza w przyszłości podać możliwy termin reaktywacji żłobków i przedszkoli, co będzie jednak uzależnione od sytuacji epidemiologicznej. Od środy swoich żłobków i przedszkoli nie otworzy także Bydgoszcz, władze Bydgoszczy uzależniają możliwe otwarcie placówek w przyszłym tygodniu, w zależności od rekomendacji sanepidu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu