Jesteś tutaj: HomeInowrocławZa niespełna miesiąc zostaną otwarte sanatoria. Mnożą się jednak pytania o bezpieczeństwo kuracjuszy

Za niespełna miesiąc zostaną otwarte sanatoria. Mnożą się jednak pytania o bezpieczeństwo kuracjuszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 20 maj 2020 18:30
Inowrocławskie solanki Inowrocławskie solanki

Od 15 czerwca ponownie gości będą mogły przyjmować sanatoria, co dla Inowrocławia jest dobrą wiadomością, bowiem w jakimś stopniu na turystyce uzdrowiskowej opiera się gospodarka tego miasta. Powstają jednak pytania związane z bezpieczeństwem, bowiem np. politycy Lewicy obawiają się, że sanatoria są obarczone ryzykiem stania się ogniskami COVID-19, jak to bywało w DPS-ach.

- Stoimy przed wyzwaniem, że kuracjusze będą stali przed ogromnym niebezpieczeństwem, że szykuje się ,,pogrom” wśród seniorów, jeżeli odpowiednie środki nie zostaną zapewnione – ostrzegał na konferencji prasowej Remigiusz Zagórski z Lewicy – Sytuacja sanatoriów w uzdrowiskach (od redakcji: mowa o kujawsko-pomorskich) jest fatalna. Są one bez pieniędzy. Rodzi się problem, że owe uzdrowiska będą musiały kuracjuszy przyjąć. Jak będzie proces przyjmowania tych kuracjuszy? Czy nie zabraknie personelu? Czy nie zabraknie maseczek? Czy nie zabraknie środków odkażających? To są ważne pytania.

 

Zagórski pyta również publicznie o to, czy pracownicy sanatoriów będą regularnie testowani na obecność COVID-19. O testy ministra zdrowia pyta również prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który wniósł, aby pracownicy wszystkich sanatoriów byli objęcie programem bezpłatnych testów, aby uniknąć sytuacji jaka miała miejsce w kilku Domach Pomocy Społecznej, gdzie ludzie starsi byli zarażeni przez nieświadomy bycia nosicielem koronawirusa personel.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu