Jesteś tutaj: HomeInowrocławZa niespełna miesiąc zostaną otwarte sanatoria. Mnożą się jednak pytania o bezpieczeństwo kuracjuszy

Za niespełna miesiąc zostaną otwarte sanatoria. Mnożą się jednak pytania o bezpieczeństwo kuracjuszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 20 maj 2020 18:30
Inowrocławskie solanki Inowrocławskie solanki

Od 15 czerwca ponownie gości będą mogły przyjmować sanatoria, co dla Inowrocławia jest dobrą wiadomością, bowiem w jakimś stopniu na turystyce uzdrowiskowej opiera się gospodarka tego miasta. Powstają jednak pytania związane z bezpieczeństwem, bowiem np. politycy Lewicy obawiają się, że sanatoria są obarczone ryzykiem stania się ogniskami COVID-19, jak to bywało w DPS-ach.

- Stoimy przed wyzwaniem, że kuracjusze będą stali przed ogromnym niebezpieczeństwem, że szykuje się ,,pogrom” wśród seniorów, jeżeli odpowiednie środki nie zostaną zapewnione – ostrzegał na konferencji prasowej Remigiusz Zagórski z Lewicy – Sytuacja sanatoriów w uzdrowiskach (od redakcji: mowa o kujawsko-pomorskich) jest fatalna. Są one bez pieniędzy. Rodzi się problem, że owe uzdrowiska będą musiały kuracjuszy przyjąć. Jak będzie proces przyjmowania tych kuracjuszy? Czy nie zabraknie personelu? Czy nie zabraknie maseczek? Czy nie zabraknie środków odkażających? To są ważne pytania.

 

Zagórski pyta również publicznie o to, czy pracownicy sanatoriów będą regularnie testowani na obecność COVID-19. O testy ministra zdrowia pyta również prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który wniósł, aby pracownicy wszystkich sanatoriów byli objęcie programem bezpłatnych testów, aby uniknąć sytuacji jaka miała miejsce w kilku Domach Pomocy Społecznej, gdzie ludzie starsi byli zarażeni przez nieświadomy bycia nosicielem koronawirusa personel.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu