Jesteś tutaj: HomeInowrocławBydgoscy radni wraz z rozwojem metropolitalności widzą w Inowrocławiu partnera

Bydgoscy radni wraz z rozwojem metropolitalności widzą w Inowrocławiu partnera

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 28 maj 2020 00:03

Wczoraj na zdalnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy dyskutowano o kształcie ZIT w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. W czasie dyskusji pojawiło się kilka głosów wskazujących, że Bydgoszcz bardziej powinna otworzyć się na Inowrocław.

 

Więcej o dyskusji na sesji piszemy - Bruski: Tylko dobrowolność ma sens

 

Radny Maciej Świątkowski w trakcie tej dyskusji zasygnalizował konieczność powrotu do tematu bliższej współpracy bydgosko-inowrocławskiej. Poparła go też druga radna Koalicji Obywatelskiej Elżbieta Rusielewicz.

 

- Pewnie kiedyś Bydgoszcz zwróci się bardziej w kierunku Inowrocławia oraz Inowrocław w kierunku Bydgoszczy, bo właściwie to już się dzieje – ocenił radny Jakub Mikołajczak, przewodniczący klubu KO. Zdaniem Mikołajczaka współpraca bydgosko-inowrocławska będzie się rozwijać wraz z rozwojem infrastruktury. Mikołajczak wskazał na potrzebę modernizacji drogi krajowej nr 25 oraz na dalszą modernizację linii kolejowej nr 131 (co zresztą jest w planach PKP PLK, kilka tygodni temu podpisano umowę na przygotowanie modernizacji odcinka pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem, zakładający dobudowę kolejnych dwóch torów, co pozwoli odseparować ruch pasażerski od towarowego). Mikołajczak wspomniał również, że podinowrocławska gmina Rojewo, współtworzy już Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz.

 

- Oczywiście takie pomysły były i są i ja nie mówię, że jestem tego przeciwny –  ocenił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Na sesjach Sejmiku Województwa o poprawę dostępności komunikacyjnej zabiega regularnie radny Jerzy Gawęda z PiS, związany z Inowrocławiem. Gawęda zabiega o zwiększenie dziennej liczby pociągów na trasie Inowrocław – Bydgoszcz, a także podejmuje problematykę modernizacji drogi krajowej nr 25. Być może właśnie wspomniana droga krajowa, stanie się płaszczyzną współpracy politycznej bydgosko-inowrocławskiej.


Pierwszym etapem może być dostosowanie DK nr 25 na odcinku Stryszek – Brzoza (wraz z obwodnicą tej miejscowości), inwestycja ta jest planowana w ramach budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu