Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni opozycji obawiają się nałożenia na mieszkańców podatku od deszczu

Radni opozycji obawiają się nałożenia na mieszkańców podatku od deszczu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 27 maj 2020 13:13

Radni PiS Maciej Basiński i Marcin Wroński informują, że na zlecenie Urzędu Miasta Inowrocławia powstaje opracowanie przygotowywane przez katowicką firmę, które ma przedstawić analizę wprowadzenia opłaty deszczowej oraz kalkulacji stawek. W ich opinii na inowrocławian może zostać nałożony kolejny podatek lokalny.

Radni w związku z tym skierowali wczoraj do prezydenta Ryszarda Brejzy interpelację, w której pytają o cel zamówienia analizy oraz o informację, czy włodarz miasta planuje wprowadzić opłatę deszczową. W ich opinii lepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie wobec mieszkańców działań edukacyjnych, na temat zagospodarowywania wody.

 

Na dzisiaj mamy wiele niewiadomych, od kilku lat taka opłata funkcjonuje w Bydgoszczy, z której przez kilka lat zwolniono nieruchomości zamieszkałe (koszty podatku deszczowego pokrywał samorząd). Opłata obejmować może co do zasady tylko te nieruchomości, które odprowadzają opady do systemu kanalizacyjnego.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

    Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

    Etykiety: piłka nożna
  • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

    W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu