Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni opozycji obawiają się nałożenia na mieszkańców podatku od deszczu

Radni opozycji obawiają się nałożenia na mieszkańców podatku od deszczu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 27 maj 2020 13:13

Radni PiS Maciej Basiński i Marcin Wroński informują, że na zlecenie Urzędu Miasta Inowrocławia powstaje opracowanie przygotowywane przez katowicką firmę, które ma przedstawić analizę wprowadzenia opłaty deszczowej oraz kalkulacji stawek. W ich opinii na inowrocławian może zostać nałożony kolejny podatek lokalny.

Radni w związku z tym skierowali wczoraj do prezydenta Ryszarda Brejzy interpelację, w której pytają o cel zamówienia analizy oraz o informację, czy włodarz miasta planuje wprowadzić opłatę deszczową. W ich opinii lepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie wobec mieszkańców działań edukacyjnych, na temat zagospodarowywania wody.

 

Na dzisiaj mamy wiele niewiadomych, od kilku lat taka opłata funkcjonuje w Bydgoszczy, z której przez kilka lat zwolniono nieruchomości zamieszkałe (koszty podatku deszczowego pokrywał samorząd). Opłata obejmować może co do zasady tylko te nieruchomości, które odprowadzają opady do systemu kanalizacyjnego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu