Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz przypomina o terminach związanych z głosowaniem korespondencyjnym

Inowrocławski ratusz przypomina o terminach związanych z głosowaniem korespondencyjnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 09 czerwiec 2020 12:57

Decyzją Marszałek Sejmu wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca w formie hybrydowej – zarówno tradycyjnie w lokalach wyborczych, ale też zainteresowane osoby mogą zagłosować korespondencyjnie. Żeby zagłosować korespondencyjnie trzeba jednak w najbliższych dniach wykonać pewne czynności.

 

W przypadku wyboru korespondencyjnego trybu głosowania należy pobrać wniosek dotyczący zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego. Można to zrobić osobiście lub za pośrednictwem innej osoby w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia lub ze strony Biuletynu Informacji Publicznej (zakładka Wybory/Wybory Prezydenta RP zarządzone na dzień 28.06.2020 r.). Wypełniony i podpisany wniosek można złożyć osobiście lub za pośrednictwem innej osoby w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia (stanowisko nr 1) w godzinach urzędowania tj. od 7:30 – 15:30 do 16 czerwca br. lub wysłać pocztą (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Inowrocławia) – informuje Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Inowrocławski magistrat umożliwia również osobiste, ustne zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli. Istnieje także możliwość złożenia wniosku elektronicznie poprze platformę e-PUAP pod adresem gov.pl (musimy posiadać zweryfikowany profil zaufany na tej platformie).

 

Kluczową informacją jest data 16 czerwca, do której musimy dokonać czynności związane z głosowaniem korespondencyjnym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu