Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa 150 najlepszych liceów – znajduje się 7 z naszego województwa – w rankingu ,,Newsweeka”

Na 150 najlepszych liceów – znajduje się 7 z naszego województwa – w rankingu ,,Newsweeka”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 16 czerwiec 2020 12:52

Magazyn ,,Newsweek” opublikował ogólnopolski ranking liceów – w pierwszej 50-tce znalazło się jedynie Liceum Akademickie przy UMK w Toruniu, plasujące się na wysokim trzecim miejscu. W pierwszej setce mamy łącznie czterech reprezentantów.


Na 59 miejscu uplasowało się toruńskie I LO, na 69 VI LO w Bydgoszczy i na 94 miejscu Katolickie LO Księży Pallotynów z Chełmna. W kolejnej pięćdziesiątce mamy IV w LO w Toruniu na 108 miejscu, I LO w Bydgoszczy na 138 miejscu oraz I LO w Inowrocławiu im. Jana Kasprowicza na 142 miejscu.

 

W opinii powiatu inowrocławskiego, organu prowadzącego I LO jest to na pewno dla tej placówki wyróżnienie - Potwierdza się to co wiemy, że mamy doskonałe szkoły, wykwalifikowaną kadrę nauczycielską oraz zdolnych i ambitnych uczniów. Wysokie lokaty to powód do dumy dla nas, jako organu prowadzącego szkoły ponadpodstawowe, jak i dyrektorów, i nauczycieli. Od wielu lat utrzymywany jest wysoki poziom nauczania, osiągane są przez naszych uczniów sukcesy nie tylko edukacyjne, ale też sportowe i artystyczne. Doceniamy także to, że ambitna młodzież tak wspaniale angażuje się w życie szkoły, organizowane wydarzenia i sama inicjuje wiele wspaniałych swoich pomysłów – mówi Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.

 

Ranking sporządzono o takie dane jak zdawalność matur oraz wskaźnik EWD (edukacyjna wartość dodana, czyli przyrost wiedzy z języka polskiego, matematyki, przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych).

Na 17 miejscu uplasowało I LO we Włocławku, na 186 II LO w Inowrocławiu i na zamknięcie drugiej setki, a zarazem kujawsko-pomorskiego TOP10 LO Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy na dokładnie 196 miejscu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu