Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa 150 najlepszych liceów – znajduje się 7 z naszego województwa – w rankingu ,,Newsweeka”

Na 150 najlepszych liceów – znajduje się 7 z naszego województwa – w rankingu ,,Newsweeka”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 16 czerwiec 2020 12:52

Magazyn ,,Newsweek” opublikował ogólnopolski ranking liceów – w pierwszej 50-tce znalazło się jedynie Liceum Akademickie przy UMK w Toruniu, plasujące się na wysokim trzecim miejscu. W pierwszej setce mamy łącznie czterech reprezentantów.


Na 59 miejscu uplasowało się toruńskie I LO, na 69 VI LO w Bydgoszczy i na 94 miejscu Katolickie LO Księży Pallotynów z Chełmna. W kolejnej pięćdziesiątce mamy IV w LO w Toruniu na 108 miejscu, I LO w Bydgoszczy na 138 miejscu oraz I LO w Inowrocławiu im. Jana Kasprowicza na 142 miejscu.

 

W opinii powiatu inowrocławskiego, organu prowadzącego I LO jest to na pewno dla tej placówki wyróżnienie - Potwierdza się to co wiemy, że mamy doskonałe szkoły, wykwalifikowaną kadrę nauczycielską oraz zdolnych i ambitnych uczniów. Wysokie lokaty to powód do dumy dla nas, jako organu prowadzącego szkoły ponadpodstawowe, jak i dyrektorów, i nauczycieli. Od wielu lat utrzymywany jest wysoki poziom nauczania, osiągane są przez naszych uczniów sukcesy nie tylko edukacyjne, ale też sportowe i artystyczne. Doceniamy także to, że ambitna młodzież tak wspaniale angażuje się w życie szkoły, organizowane wydarzenia i sama inicjuje wiele wspaniałych swoich pomysłów – mówi Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.

 

Ranking sporządzono o takie dane jak zdawalność matur oraz wskaźnik EWD (edukacyjna wartość dodana, czyli przyrost wiedzy z języka polskiego, matematyki, przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych).

Na 17 miejscu uplasowało I LO we Włocławku, na 186 II LO w Inowrocławiu i na zamknięcie drugiej setki, a zarazem kujawsko-pomorskiego TOP10 LO Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy na dokładnie 196 miejscu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Liczby pokazują, że sytuacja epidemiczna się poprawia

    Średnia liczba dziennych zakażeń na COVID-19, które w ciągu ostatnich 7 dni stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim wyniosła na 100 tys. mieszkańców 32. Jest to wciąż wskaźnik wyższy niż średnia dla kraju, ale porównując z poprzednim tygodniem mamy wyraźny spadek o 13. Pokazuje to, że sytuacja epidemiczna w naszym województwie się poprawia.

    Etykiety: covid19
  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu