Jesteś tutaj: HomeInowrocławSkromniej niż w latach poprzednich, ale inowrocławski samorząd rozpoczyna remonty w szkołach

Skromniej niż w latach poprzednich, ale inowrocławski samorząd rozpoczyna remonty w szkołach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 18 czerwiec 2020 17:23

Przez ostatnie długie tygodnie wiele inowrocławskich szkół, zresztą tak samo jak w innych częściach kraju, było pustych, po tym jak w marcu zostały odwołane zajęcia z uwagi na epidemię COVID-19. Inowrocławski samorząd z uwagi na to, że zbliża się termin oficjalnego rozpoczęcia wakacji, rozpoczyna remonty.

- To bardzo ważne, aby po tym trudnym okresie zdalnej nauki, uczniowie inowrocławskich szkół uczyli się w dogodnych warunkach, a ich nauczyciele i pracownicy administracji posiadali odpowiedni komfort pracy. Pomimo trudnej sytuacji samorządu, coroczne remonty zostaną zrealizowane, jednak byliśmy zmuszeni ograniczyć zakres prac w porównaniu do lat ubiegłych – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Najważniejsze tegoroczne remonty:

1. Szkoła Podstawowa nr 4 - II etap remontu dachu – 75 tys. zł, remont łazienek na I i II piętrze – 20 tys. zł.

2. Szkoła Podstawowa nr 16 - przebudowa kotłowni w związku z doprowadzeniem gazu do budynku szkoły wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej – 110 tys. zł, remont sal lekcyjnych starej części szkoły – 20 tys. zł.

3. Szkoła Podstawowa nr 5 – remont toalet szkolnych – 50 tys. zł, remont toalet i szatni przy sali gimnastycznej oraz wymiana drzwi wejściowych – 20 tys. zł.

4. Szkoła Podstawowa nr 6 – remont łazienek na II piętrze – 60 tys. zł, malowanie sal lekcyjnych oraz remont korytarzy – 20 tys. zł.

5. Szkoła Podstawowa nr 8 – remont korytarza na II piętrze – 60 tys. zł, remont sal lekcyjnych – 20 tys. zł.

6. Szkoła Podstawowa nr 10 – wykonanie kostki brukowej oraz dodatkowych zabezpieczeń pożarowych – 84 tys. zł.

7. Szkoła Podstawowa nr 14 – naprawa instalacji odgromowej – 25 tys. zł, remont schodów wejściowych – 23 tys. zł.

8. Szkoła Podstawowa Integracyjna – remont sal lekcyjnych – 70 tys. zł.

 

W miejskich przedszkolach również odbędą się nowe inwestycje – w Przedszkolu nr 4 gruntownie wyremontowany zostanie taras oraz parking na terenie przedszkola, w Przedszkolu nr 14 wymieniona będzie instalacja elektryczna, w Przedszkolu nr 20 (przy ul. Alejnika) przeprowadzony zostanie remont kuchni.

 

Łącznie na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych zaplanowano ponad 1 mln zł. Miasto przeznaczy również środki na wyposażenie placówek, m.in. komputery w pracowniach, szafki uczniowskie, wyposażenie sal lekcyjnych, piece, zmywarki.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu