Jesteś tutaj: HomeInowrocławSkromniej niż w latach poprzednich, ale inowrocławski samorząd rozpoczyna remonty w szkołach

Skromniej niż w latach poprzednich, ale inowrocławski samorząd rozpoczyna remonty w szkołach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 18 czerwiec 2020 17:23

Przez ostatnie długie tygodnie wiele inowrocławskich szkół, zresztą tak samo jak w innych częściach kraju, było pustych, po tym jak w marcu zostały odwołane zajęcia z uwagi na epidemię COVID-19. Inowrocławski samorząd z uwagi na to, że zbliża się termin oficjalnego rozpoczęcia wakacji, rozpoczyna remonty.

- To bardzo ważne, aby po tym trudnym okresie zdalnej nauki, uczniowie inowrocławskich szkół uczyli się w dogodnych warunkach, a ich nauczyciele i pracownicy administracji posiadali odpowiedni komfort pracy. Pomimo trudnej sytuacji samorządu, coroczne remonty zostaną zrealizowane, jednak byliśmy zmuszeni ograniczyć zakres prac w porównaniu do lat ubiegłych – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Najważniejsze tegoroczne remonty:

1. Szkoła Podstawowa nr 4 - II etap remontu dachu – 75 tys. zł, remont łazienek na I i II piętrze – 20 tys. zł.

2. Szkoła Podstawowa nr 16 - przebudowa kotłowni w związku z doprowadzeniem gazu do budynku szkoły wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej – 110 tys. zł, remont sal lekcyjnych starej części szkoły – 20 tys. zł.

3. Szkoła Podstawowa nr 5 – remont toalet szkolnych – 50 tys. zł, remont toalet i szatni przy sali gimnastycznej oraz wymiana drzwi wejściowych – 20 tys. zł.

4. Szkoła Podstawowa nr 6 – remont łazienek na II piętrze – 60 tys. zł, malowanie sal lekcyjnych oraz remont korytarzy – 20 tys. zł.

5. Szkoła Podstawowa nr 8 – remont korytarza na II piętrze – 60 tys. zł, remont sal lekcyjnych – 20 tys. zł.

6. Szkoła Podstawowa nr 10 – wykonanie kostki brukowej oraz dodatkowych zabezpieczeń pożarowych – 84 tys. zł.

7. Szkoła Podstawowa nr 14 – naprawa instalacji odgromowej – 25 tys. zł, remont schodów wejściowych – 23 tys. zł.

8. Szkoła Podstawowa Integracyjna – remont sal lekcyjnych – 70 tys. zł.

 

W miejskich przedszkolach również odbędą się nowe inwestycje – w Przedszkolu nr 4 gruntownie wyremontowany zostanie taras oraz parking na terenie przedszkola, w Przedszkolu nr 14 wymieniona będzie instalacja elektryczna, w Przedszkolu nr 20 (przy ul. Alejnika) przeprowadzony zostanie remont kuchni.

 

Łącznie na remonty i inwestycje w placówkach oświatowych zaplanowano ponad 1 mln zł. Miasto przeznaczy również środki na wyposażenie placówek, m.in. komputery w pracowniach, szafki uczniowskie, wyposażenie sal lekcyjnych, piece, zmywarki.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu