Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach

Strażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 24 czerwiec 2020 16:48
Strażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach Fot: SM Inowrocław

W kwietniu rządowym rozporządzeniem wprowadzono nakaz zasłania ust i nosa w komunikacji publicznej. Ten nakaz obowiązuje do dzisiaj, choć wiele osób o tym zapomina. Kontrolę przestrzegania przepisów epidemicznych przeprowadziła inowrocławska Straż Miejska.

 

Z obowiązku zakładania maseczki ochronnej zwolnione są jedynie osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia. W takim wypadku należy zachowywać jak największy dystans od pozostałych pasażerów.

 

Dzisiaj kontrolę w inowrocławskiej komunikacji miejskiej przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej - Większość mieszkańców stosuje się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego. Były również przypadki osób, które dopiero na widok funkcjonariuszy szukały maseczki i zakładały ją na twarz. Dziś rozmawialiśmy z inowrocławianami, niektórych też upomnieliśmy. Szybko dostosowali się do nałożonego obowiązku – informuje Straż Miejska w Inowrocławiu.

 

Za brak maseczki można zostać ukaranym karą nawet w wysokości 500 zł.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu