Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach

Strażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 24 czerwiec 2020 16:48
Strażnicy przeprowadzili kontrolę, czy pasażerowie podróżują w maskach Fot: SM Inowrocław

W kwietniu rządowym rozporządzeniem wprowadzono nakaz zasłania ust i nosa w komunikacji publicznej. Ten nakaz obowiązuje do dzisiaj, choć wiele osób o tym zapomina. Kontrolę przestrzegania przepisów epidemicznych przeprowadziła inowrocławska Straż Miejska.

 

Z obowiązku zakładania maseczki ochronnej zwolnione są jedynie osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia. W takim wypadku należy zachowywać jak największy dystans od pozostałych pasażerów.

 

Dzisiaj kontrolę w inowrocławskiej komunikacji miejskiej przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej - Większość mieszkańców stosuje się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego. Były również przypadki osób, które dopiero na widok funkcjonariuszy szukały maseczki i zakładały ją na twarz. Dziś rozmawialiśmy z inowrocławianami, niektórych też upomnieliśmy. Szybko dostosowali się do nałożonego obowiązku – informuje Straż Miejska w Inowrocławiu.

 

Za brak maseczki można zostać ukaranym karą nawet w wysokości 500 zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Województwo wspomoże finansowo imprezy w gminach o najwyższej frekwencji

  Marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska zapowiadają przekazanie po 20 tys. zł na wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego lub rozrywkowego, dla gmin w których w najbliższą niedzielę frekwencja wyborcza będzie największa. To kolejne działania mające na celu promowanie frekwencji.

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

Wiadomości z regionu