Jesteś tutaj: HomeInowrocławW powiecie wygrywa prezydent Duda, w Inowrocławiu zdecydowanie Trzaskowski

W powiecie wygrywa prezydent Duda, w Inowrocławiu zdecydowanie Trzaskowski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 czerwiec 2020 06:18

Znane są już całkowite wyniki głosowania w pierwszej turze wyborów prezydenckich dla powiatu inowrocławskiego. Frekwencja wyniosła 59,68%, a wygrał z poparciem 39,83% prezydent Andrzej Duda.

Drugi wynik uzyskał Rafał Trzaskowski 34,12%, trzeci Szymon Hołownia 14,63%, a czwarty Krzysztof Bosak 5,95%. Wbrew tendencji ogólnopolskie piąty wynik zrobił Władysław Kosiniak Kamysz 2,62%, przed Robertem Biedroniem 2,21%.

 

 

Inowrocław dla Trzaskowskiego

W samym Inowrocławiu Rafał Trzaskowski uzyskał 41,7%, zaś prezydent Andrzej Duda 33,23%; Szymon Hołownia 14,96%; Krzysztof Bosak 4,98%; Robert Biedroń 2,56%; Władysław Kosiniaka-Kamysz 1,91%. Frekwencja w Inowrocławiu wyniosła 63,02%.

 

 

W pozostałych gminach powiatu inowrocławskiego wygrywał prezydent Andrzej Duda – w Rojewie i Dąbrowie Biskupiej uzyskał ponad 50%, w Kruszwicy ponad 48% poparcia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu