Jesteś tutaj: HomeInowrocławW powiecie wygrywa prezydent Duda, w Inowrocławiu zdecydowanie Trzaskowski

W powiecie wygrywa prezydent Duda, w Inowrocławiu zdecydowanie Trzaskowski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 czerwiec 2020 06:18

Znane są już całkowite wyniki głosowania w pierwszej turze wyborów prezydenckich dla powiatu inowrocławskiego. Frekwencja wyniosła 59,68%, a wygrał z poparciem 39,83% prezydent Andrzej Duda.

Drugi wynik uzyskał Rafał Trzaskowski 34,12%, trzeci Szymon Hołownia 14,63%, a czwarty Krzysztof Bosak 5,95%. Wbrew tendencji ogólnopolskie piąty wynik zrobił Władysław Kosiniak Kamysz 2,62%, przed Robertem Biedroniem 2,21%.

 

 

Inowrocław dla Trzaskowskiego

W samym Inowrocławiu Rafał Trzaskowski uzyskał 41,7%, zaś prezydent Andrzej Duda 33,23%; Szymon Hołownia 14,96%; Krzysztof Bosak 4,98%; Robert Biedroń 2,56%; Władysław Kosiniaka-Kamysz 1,91%. Frekwencja w Inowrocławiu wyniosła 63,02%.

 

 

W pozostałych gminach powiatu inowrocławskiego wygrywał prezydent Andrzej Duda – w Rojewie i Dąbrowie Biskupiej uzyskał ponad 50%, w Kruszwicy ponad 48% poparcia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu