Jesteś tutaj: HomeInowrocławOd września inowrocławianie zapłacą więcej za śmieci

Od września inowrocławianie zapłacą więcej za śmieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 16 lipiec 2020 19:26

W środę na odbywającej się w trybie zdalnym sesji Rady Miejskiej w Inowrocławiu, podjęto uchwałę o nowych stawkach za odbiór odpadów – właściciele nieruchomości będą od września płacić 25 zł od mieszkańca, a w przypadku braku segregacji nawet 75 zł miesięcznie. Główną przyczyną podwyżki opłaty jest wprowadzenie piątek frakcji odpadów do segregacji, czyli odbiorów będzie więcej.

Od września inowrocławianie będą segregować osobno: plastik z metalem, makulaturę, szkło, odpady zmieszane oraz odpady biodegradowalne. Podział odpadów na pięć frakcji to wymóg ustawowy, który wdrożyło już wiele samorządów – Inowrocław wdraża go jako jeden z ostatnich.

 

Zdaniem prezydenta Ryszarda Brejzy cena mogłaby być niższa, gdyby zmienić jeden zapis ustawowy – mianowicie, gdyby wydłużono okres składowania odpadów z roku do maksymalnie trzech lat, to uchroniłoby to samorządy przed wysokimi stawkami opłat za spalanie w spalarniach. Według wyliczeń inowrocławskiego ratusza te niekorzystne zapisy wpływają na prawie 9 zł, które każdy mieszkaniec będzie musiał płacić miesięcznie. Dlatego też prezydent Brejza wystąpił do premiera z apelem o zmianę przepisów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu