Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana

Inowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 lipiec 2020 17:22
Inowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana Fot: UM Inowrocław

Kilka tygodni temu zakończył się remont tężni solankowych w Inowrocławiu. To jednak dopiero początek przywracania im świetności, inowrocławski rozpisując przetarg przygotowuje dalsze prace rewitalizacyjne. Remont zakończony w kwietniu pozwolił wymienić 10% przęseł, rozpisany obecnie przetarg zakłada wymianę pozostałych.

Turyści i pensjonariusze inowrocławskiego uzdrowiska mogą być jednak spokojni, bowiem pracę remontowe ruszą najszybciej w połowie listopada, wówczas trzeba się liczyć z zamknięciem tężni. Wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

 

Remonty tężni nie są łatwe z uwagi na deficyt tarniny w Polsce, coraz popularniejsze jest budowanie tzw. mini tężni, takowe powstają chociażby w Bydgoszczy, dodatkowo obecnie remontowane są też tężnie w Ciehocinku, przez co zdobycie tego surowca nie jest takie łatwe - Cieszę się, że mimo trudności, nasza tężnia odzyska swoją dawną świetność i będzie służyć mieszkańcom i gościom przez kolejna lata – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Rewitalizację tężni wspomoże finansowo Unia Europejska z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Liczby pokazują, że sytuacja epidemiczna się poprawia

    Średnia liczba dziennych zakażeń na COVID-19, które w ciągu ostatnich 7 dni stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim wyniosła na 100 tys. mieszkańców 32. Jest to wciąż wskaźnik wyższy niż średnia dla kraju, ale porównując z poprzednim tygodniem mamy wyraźny spadek o 13. Pokazuje to, że sytuacja epidemiczna w naszym województwie się poprawia.

    Etykiety: covid19
  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu