Jesteś tutaj: HomeInowrocławŁącznik pomiędzy Marulewską i Szymborską oficjalnie otwarty

Łącznik pomiędzy Marulewską i Szymborską oficjalnie otwarty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 30 lipiec 2020 16:51
Łącznik pomiędzy Marulewską i Szymborską oficjalnie otwarty Fot: UM Inowrocław

W czwartek oddany został oficjalnie do użytku łącznik łączący ulicę Marulewską z Szymborską. W ramach realizacji tej inwestycji przeprowadzono również długo oczekiwany przez mieszkańców remont ulicy Długiej.

Dzięki zrealizowanej inwestycji usprawniona została komunikacja pomiędzy Rąbinem i Osiedlem Piastowskim. Inwestycje zrealizowano we współpracy Miasta Inowrocławia z gminą wiejską Inowrocław. Prace nad budową łącznika rozpoczęły się w kwietniu 2019 r., a po 15 miesiącach mieszkańcy mogą cieszyć się trasą o łącznej długości 1934 m. Oprócz jezdni i chodnika, wybudowano 1420 m ścieżki rowerowej i 522 m ciągu pieszo-rowerowego oraz miejsca parkingowe. Całość oświetla 145 opraw LED. W ramach inwestycji, oprócz budowy łącznika i remontu fragmentu ul. Długiej, powstały również dwa ronda: na skrzyżowaniu ulic Długiej i Marulewskiej oraz Szymborskiej i Miechowckiej, które zdobią nasadzenia, a wzdłuż nowej ulicy posadzono 50 drzew.

 

Koszt zrealizowanego zadania to ponad 26 mln zł, z czego 17,5 mln sfinansowała Unia Europejska.

 

- To jedna z największych inwestycji drogowych w naszym mieście. Dzięki tej drodze kierowcy oraz rowerzyści będą mogli o wiele szybciej niż dotychczas przedostać się z Rąbina na os. Piastowskie. Wiem także, że remont ul. Długiej był długo wyczekiwaną przez inowrocławian inwestycją. Na początku, gdy planowaliśmy jej remont, nie sądziliśmy, że uda się pozyskać środki na wybudowanie nowej ulicy. Jak widać, udało się. Jest to wynik wieloletnich planów zawartych w uwarunkowaniach rozwoju komunikacji i infrastruktury technicznej w realizowanej przez nas Strategii Rozwoju Miasta Inowrocławia - mówił prezydent Ryszard Brejza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu