Jesteś tutaj: HomeInowrocławPielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę

Pielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 06 sierpień 2020 17:15
Pielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę Fot: Biuro Prasowe Jasnej Góry

W czwartek 6 sierpnia zakończyła się 38. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pielgrzymi tradycyjnie dotarli na Jasną Górę w święto Przemienia Pańskiego. Tegoroczna pielgrzymka była jednak zupełnie inna niż wcześniejsze z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

W Archidiecezji Gnieźnieńskiej przyjęto dość radykalną formułę pielgrzymowania sztafetowego, stąd też każdego dnia pielgrzymowało tylko około 5 pielgrzymów, na inaugurację w ubiegły piątek z Gniezna wyruszyła grupka pielgrzymów z Kruszwicy i z Inowrocławia. Dzisiaj na Jasną Górę przyjechało ich trochę więcej, stąd też było pielgrzymów kilkudziesięciu. Skupiano się natomiast na pielgrzymowaniu duchowym, każdego dnia w wielu parafiach Archidiecezji odbywały się czuwania modlitewne. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: ,,Zostań z nami Panie”.

 

 

Pielgrzymów na Jasnej Górze powitał bp. senior Bogdan Wojtuś - Pielgrzymowanie w tym roku jest trudne, jestem pełen podziwu. Jestem biskupem seniorem i tutaj z nimi bywałem 32 lata temu. I wtedy, mimo że szły duże grupy, było im łatwiej niż teraz, kiedy jest system sztafetowy i trzeba wracać, albo nocować w hotelach – mówi hierarcha kościelny cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry.

 

Pątników witał także przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski - Dziękuję wam wszystkim za to, że w tak specyficznych i niełatwych warunkach podjęliście się trudu pielgrzymowania. Bardzo proszę, wśród tych intencji, które nieśliście, módlcie się też o to, byśmy w przyszłym roku mogli pielgrzymować wolni od pandemii i związanych z nią ograniczeń – mówił do pielgrzymów.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu