Jesteś tutaj: HomeInowrocławDwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19

Dwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 14 sierpień 2020 12:33
Dwaj pracownicy inowrocławskiego szpitala zakażeni COVID-19 Fot: MojaKruszwica.pl

W czasie wiosennego szczytu COVID-19 jak wynika z danych służb sanitarnych, blisko 1/3 zachorowań na COVID-19 miała miejsce w placówkach służby zdrowia, stąd też szczególny nacisk kładziono na wdrażanie procedur, które miały na celu zniwelowanie tego zjawiska. Od kilku tygodni zachorowania w szpitalach są zajściami bardziej incydentalnymi. Do takowych doszło jednak w sierpniu w Wielospecjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

Wśród pracowników tego szpitala stwierdzono dwa przypadki zachorowania na COVID-19. Informację potwierdza starostwo powiatowego, będące organem prowadzącym szpital. Z uwagi na zaistnienie zakażeń 19 osób zostało objętych kwarantanną. Wprowadzono również tymczasową blokadę dla: Oddziału Kardiochirurgii, Oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiochirurgicznego oraz I i II Oddziału Chorób Wewnetrznych.

 

Od początku sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono ponad 170 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, z czego tylko 3 na terenie powiatu inowrocławskiego. Z tego powodu jest to jeden z bezpieczniejszych na chwilę obecnie powiatów. Najwięcej zachorowań w sierpniu odnotowano w Toruniu – 31 i w Bydgoszczy – 30 oraz w powiecie brodnickim – 20.

 

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu