Jesteś tutaj: HomeInowrocławUlica Słoneczna zostanie przebudowana

Ulica Słoneczna zostanie przebudowana

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław wtorek, 25 sierpień 2020 12:55
Ulica Słoneczna zostanie przebudowana Fot: UM Inowrocław

Miasto chce przebudować ul. Słoneczną. Obecnie jest to droga objęta strefą zamieszkania, gdzie nie ma wydzielonych chodników dla pieszych. Projekt przebudowy zakłada m.in. powstanie jezdni, chodnika, miejsc postojowych oraz placu manewrowego.

 

- Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ul. Słonecznej. Inwestycja nie mogła być wcześniej zrealizowana ze względu na brak sieci gazowej w tym miejscu. Po zakończeniu prac, piesi będą mogli poruszać się chodnikiem, a samochody jednią o nowej nawierzchni. Będą również miejsca parkingowe oraz plac do zawracania – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Firma wyłoniona w przetargu wykona nową kanalizację deszczową oraz ustawi 18 słupów oświetleniowych, a jeden z nich będzie doświetlać przejście dla pieszych. Przebudowa
ul. Słonecznej będzie skoordynowana z pracami planowanymi przez PGNiG, które wybuduje tam sieć gazową.

 

Ponadto w ramach zadania powstaną trawniki o powierzchni ponad 1 tys. m2, a wykonawca przez rok będzie zobowiązany do bieżącego utrzymania terenów zielonych. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków zewnętrznych.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu