Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną

Przy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 sierpień 2020 12:48
Przy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną Fot: UM Inowrocław

Od czwartku inowrocławianie mogą korzystać z tunelu pod torami kolejowymi, łączącego ulicę Magazynową z dworcem PKP. Inwestycja ta była przygotowywana od kilku lat, a jej celem był rozwój węzła przesiadkowego. Na terenach zlokalizowanych przy ulicy Magazynowej powstał parking, który jest wstanie pomieścić znacznie więcej pojazdów, niż w obrębie budynku dworca.


- To była jedna z największych i najbardziej pożądanych inwestycji kilku dekad  w Inowrocławiu. Docierają do mnie głosy od mieszkańców i gości naszego miasta, że okolice dworca od ubiegłego roku wypiękniały, co bardzo mnie cieszy. Z pewnością tunel oraz parking, które oddajemy dzisiaj do Państwa użytku, sprawią, że podróże będą przyjemniejsze i bardziej komfortowe – mówił prezydent Ryszard Brejza.

 

Inowrocławska inwestycja to w pewnym sensie wdrażanie koncepcji Park&Go, w ramach której można podjechać pod sam dworzec, a stąd kontynuować podróż koleją np. do Bydgoszczy czy Poznania.

 

Prace inwestycyjne ruszyły na dobre jesienią 2019 roku, obecnie mamy ich finał. Nowy tunel ma długość 20 metrów. Konstrukcja jest też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parking przy ulicy Magazynowej może pomieścić 117 samochodów. Zadbano również o parking dla rowerów. Wykonawcą inwestycji est konsorcjum firm – POLWAR (lider) oraz Pracownia Projektowa MiD (partner).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu