Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną

Przy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 sierpień 2020 12:48
Przy inowrocławskim dworcu otwarto flagową inwestycję komunikacyjną Fot: UM Inowrocław

Od czwartku inowrocławianie mogą korzystać z tunelu pod torami kolejowymi, łączącego ulicę Magazynową z dworcem PKP. Inwestycja ta była przygotowywana od kilku lat, a jej celem był rozwój węzła przesiadkowego. Na terenach zlokalizowanych przy ulicy Magazynowej powstał parking, który jest wstanie pomieścić znacznie więcej pojazdów, niż w obrębie budynku dworca.


- To była jedna z największych i najbardziej pożądanych inwestycji kilku dekad  w Inowrocławiu. Docierają do mnie głosy od mieszkańców i gości naszego miasta, że okolice dworca od ubiegłego roku wypiękniały, co bardzo mnie cieszy. Z pewnością tunel oraz parking, które oddajemy dzisiaj do Państwa użytku, sprawią, że podróże będą przyjemniejsze i bardziej komfortowe – mówił prezydent Ryszard Brejza.

 

Inowrocławska inwestycja to w pewnym sensie wdrażanie koncepcji Park&Go, w ramach której można podjechać pod sam dworzec, a stąd kontynuować podróż koleją np. do Bydgoszczy czy Poznania.

 

Prace inwestycyjne ruszyły na dobre jesienią 2019 roku, obecnie mamy ich finał. Nowy tunel ma długość 20 metrów. Konstrukcja jest też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parking przy ulicy Magazynowej może pomieścić 117 samochodów. Zadbano również o parking dla rowerów. Wykonawcą inwestycji est konsorcjum firm – POLWAR (lider) oraz Pracownia Projektowa MiD (partner).

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Możemy mieć nawet 10 przewoźników w kujawsko-pomorskim. Czy dojdzie do rozbicia dzielnicowego na kolei?

  Najprawdopodobniej w kwietniu Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosi przetarg na obsługę linii pasażerskich o charakterze lokalnym od grudnia bieżącego roku, do grudnia 2030 roku. Zaskoczeniem dla branży jest decyzja o podziale przetargu nie na 3 pakiety jak planowano, ale na 10. Teoretycznie może być nawet 10 przewoźników, w praktyce będzie to zapewne liczba większa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rynek podzielony w ostatnich latach pomiędzy Polregio i Arrivę wejdą kolejne podmioty.

  Etykiety: kolej
 • Najgorsze w tej pandemii w kujawsko-pomorskim możemy mieć już za sobą

  Dzisiaj łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 4 tys., do maja musimy się spodziewać dość sporej liczby zgonów, natomiast widoczny jest spadek pacjentów hospitalizowanych, czyli najprawdopodobniej moment największego obciążenia systemu ochrony zdrowia mamy już za sobą.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu