Jesteś tutaj: HomeInowrocławMinister przekonywał rodziców 6-latków, ale wątpliwości nadal wiele

Minister przekonywał rodziców 6-latków, ale wątpliwości nadal wiele

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 17 czerwiec 2013 18:32

Kilka dni temu do Sejmu wpłynęło ponad 500 tys.. podpisów rodziców 6-latków, którzy są przeciwni, aby dzieci już w tym wieku rozpoczynały naukę szkolną. Podpisy na członkach rządu nie zrobiły jak można zauważyć zbytnio wrażenia. W poniedziałek inowrocławskich rodziców do propozycji rządowej próbował przekonywać pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rodzice złożyli do Sejmu podpisy w sprawie rozpisania referendum  w sprawie reformy jaką wprowadza Platforma Obywatelska. Zdaniem rodziców wpłynie ona negatywnie na rozwój ich dzieci. Poparcie dla referendum w programie TVN24 ,,Kawa na ławę” wyraził poseł z naszego okręgu Eugeniusz Kłopotek. Przeciwni takiemu rozstrzygnięciu są jednak już politycy PO.

 

Przy braku jedności w PSL niewykluczone jednak, że do referendum dojdzie. Rodzice boją się ponadto, że klasy będą mieszany, czyli z przedstawicielami dwóch roczników oraz nieprzygotowania szkół do nowego programu nauczania.

 

W Inowrocławiu w poniedziałek gościł Sekretarz  Stanu w  Ministerstwie Edukacji Narodowej Przemysław Krzyżanowski.  Próbował przekonywać on rodziców do wprowadzanych zmian.  Obniżenie wieku szkolnego to ważna cywilizacyjna zmiana – przekonywał.  Minister pozytywnie ocenił także przygotowania do wprowadzenia nowego programu Szkoły Podstawowej nr 4.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu