Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu szykuje się zmiana skarbnika

W Inowrocławiu szykuje się zmiana skarbnika

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 02 wrzesień 2020 16:58

Wieloletnia skarbnik miasta Inowrocławia Grażyna Filipiak wyraziła chęć przejścia na emeryturę, w związku z tym prezydent Ryszard Brejza na kolejnej sesji Rady Miejskiej zaproponuje powołanie na to stanowisko Doroty Rutkowskiej. O obsadzie funkcji skarbnika w samorządach, według polskiego prawa decyduje nie prezydent, ale samorządy.

Notka biograficzna na temat Doroty Rutkowskiej:
Dorota Rutkowska pochodzi z Gniewkowa. Posiada wykształcenie o specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Ponadto ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika, gdzie uzyskała stopień magistra na kierunku administracja. Swoje kwalifikacje podnosiła kończąc liczne kursy z zakresu ustawy o finansach publicznych, rachunkowości oraz zamówień publicznych.

 

Jest osobą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w finansach i księgowości. Od 1996 r. związana zawodowo z Urzędem Miejskim w Gniewkowie, gdzie pracowała na stanowiskach ds. księgowości oraz inwestycji i kredytów. Pełniła również funkcję zastępcy skarbnika Gminy Gniewkowo. W 2008 r. powołana została na stanowisko skarbnika, pełniąc jednocześnie funkcję kierownika Referatu Finansowego. Będąc skarbnikiem przez ponad 10 lat odpowiedzialna była za gospodarkę finansową Gminy Gniewkowo. Od lutego 2019 r. zatrudniona w Instytucie Zootechniki, Państwowym Instytucie Badawczym, Zakładzie Doświadczalnym w Kołudzie Wielkiej na stanowisku zastępcy głównego księgowego.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w kompetencjach rady gminy jest powoływanie i odwoływanie skarbnika na wniosek prezydenta. Dlatego podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia poddany pod głosowanie zostanie projekt uchwały o powołanie z dniem 1 października br. Doroty Rutkowskiej na stanowisko Skarbnik Miasta Inowrocławia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu