Jesteś tutaj: HomeInowrocławOdpady z ,,Czajki” trafiały na Kujawy, ale nie były zakopywane

Odpady z ,,Czajki” trafiały na Kujawy, ale nie były zakopywane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 28 wrzesień 2020 12:29

W ubiegłym roku medialnie głośno się zrobiło o gminie Jeziora Wielkie, do której przywożone były osady z warszawskiej oczyszczalni ,,Czajka”. Jak przyznaje jednak Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska odbywało się to  legalnie, pod kontrolą służb ochrony środowiska.

 

Jeziora Wielkie zyskały sławę głównie dzięki trwającej przed rokiem kampanii wyborczej do parlamentu, temat był wykorzystywany bowiem na potrzeby polityczne. Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa informację radnym przedstawiała Małgorzata Witkowska z WIOŚ. Szereg pytań dotyczących Jezior Wielkich zadał radny Stanisław Pawlak - Były stwierdzane odpady z Czajki, ale z legalnych instalacji – poinformowała Małgorzata Witkowska, wyjaśniając, że przedsiębiorca je deponujący działał zgodnie z prawem.

 

WIOŚ stwierdził jednak także przypadki podrzucania odpadów komunalnych, które nie miały jednak nic wspólnego z warszawską oczyszczalnią - Były nielegalne deponowania, przedsiębiorca, który się tego dopuszczał jest pod zainteresowaniem organów ścigania – wyjaśnia Witkowska.

 

Również przedstawicielka Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przyznała, że nie stwierdzono zakopywania odpadów - Takie informacje się pojawiały, próbowaliśmy wraz z gminą takie miejsca znaleźć, ale nie znaleźliśmy.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu