Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzy inowrocławskim uzdrowisku będzie więcej miejsc parkingowych

Przy inowrocławskim uzdrowisku będzie więcej miejsc parkingowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 październik 2020 16:18
Przy inowrocławskim uzdrowisku będzie więcej miejsc parkingowych Fot: UM Inowrocław

Jedną z bolączek inowrocławskiego Parku Solankowego jest deficyt miejsc parkingowych. Inowrocławski ratusz ogłosił przetarg na zagospodarowanie obszaru ulicy Bocznej, położonej przy Parku Solankowym.

Planuje się powstanie przy ulicy Bocznej 49 miejsc postojowych, w tym dedykowano na potrzeby osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia parkingu powstanie z płyt ażurowych oraz kostki betonowej w przypadku stanowisk dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca będzie musiał również wykonać dojazd, zbudować 11 latarni oświetlających oraz zagospodarować zieleń. Inowrocław chce zrealizować tę inwestycję z udziałem dofinansowania z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu