Jesteś tutaj: HomeInowrocławPod Inowrocławiem na szkoleniu rezerwistów stwierdzono COVID-19. Osoby objęte kwarantanną zabrano do Drawska Pomorskiego

Pod Inowrocławiem na szkoleniu rezerwistów stwierdzono COVID-19. Osoby objęte kwarantanną zabrano do Drawska Pomorskiego

Napisane przez  Redakcja / MojaKruszwica.pl Opublikowano w Inowrocław wtorek, 13 październik 2020 21:35
Pod Inowrocławiem na szkoleniu rezerwistów stwierdzono COVID-19. Osoby objęte kwarantanną zabrano do Drawska Pomorskiego Fot: MojaKruszwica.pl

W Łojewie pod Inowrocławiem odbywały się do poniedziałku ćwiczenia rezerwistów, głównie powołanych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Szkolenie miało potrwać dłużej, ale z uwagi na ujawnienie, iż jedna z osób może być chora na COVID-19 zostało przerwane, natomiast ponad 100 żołnierzy trafiła na kwarantannę.

Najpierw zachorowanie na COVID-19 stwierdzono u żony jednego z rezerwistów, następnie żołnierza skierowano do izolatki. Nie ma jednoznacznej informacji, czy mężczyzna również miał dodatni test – taką informację podaje portal MojaKruszwica.pl. Informacja o tym, że jeden z uczestników może być chory dotarła w poniedziałek do pozostałych uczestników szkolenia, którzy zaczęli domagać się wykonania testów. We wtorek o sprawie napisały media ogólnopolskie, w rezultacie ponad 100 żołnierzy zostało objętych kwarantanną, którą mieli spędzić w namiotach w Rojewie.

 

Dzisiaj jak informuje MojaKruszwica.pl żołnierze zostali zabrani na poligon w Drawsku Pomorskim, w województwie zachodnio-pomorskim w celu odbycia kwarantanny, gdzie warunki mają być lepsze od namiotów.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

 • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

  To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

  Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu