Jesteś tutaj: HomeInowrocławUpadek Unii Janikowo. Nadal bez wyroków

Upadek Unii Janikowo. Nadal bez wyroków

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 24 czerwiec 2013 12:11

Zespół Unii Janikowo wycofał się w połowie sezonu z IV ligi, jeżeli klub będzie występował nadal, to kolejne rozgrywki rozpocznie od poziomu A klasy. Chodź jeszcze kilka lat temu Unia była dumą Kujaw i dzielnie rywalizowała na poziomie II ligi (przed reformą piłkarską najwyższą klasą była I liga).

Przez kilka sezonów Unia Janikowo była nagradzana przez K-PZPN jako najlepszy klub piłkarski w całym województwie kujawsko-pomorskim. Dzisiaj jednak Unia bardziej niż z piłką kojarzona jest z aferą korupcyjną. Z tego powodu ostatni sezon Unia Janikowo rozpoczęła z 10 punktami ujemnymi, które były dla klubu sportową karą.

 

Drogę do II ligi Unii Janikowo przyniosło drugie miejsce w grupie 2 III ligi (zaraz za Lechią Gdańsk), a następnie pokonanie w barażach Piasta Gliwice. Tak wysoka pozycja w lidze miała być spowodowana kupowaniem meczy, których liczba sięga kilkudziesięciu. Nie były to bowiem tylko mecze z udziałem Unii Janikowo, ale także rywali tego klubu.

 

O tym, że korupcja była świadczy fakt, że 10 osób przyznało się dobrowolnie do winy. Na ławie oskarżenia znajduje się między innymi obecny burmistrz Janikowa, który nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów, byli sędziowie i obserwatorzy PZPN. Bardzo prawdopodobne, że już niedługo w jednej ze spraw zapadnie wyrok.      

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu