Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat dzięki wsparciu rządowemu uruchamia linie autobusowe, pozostali przewoźnicy obawiają się bankructwa

Powiat dzięki wsparciu rządowemu uruchamia linie autobusowe, pozostali przewoźnicy obawiają się bankructwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 05 listopad 2020 14:38

Od 1 listopada na terenie powiatu inowrocławskiego kursuje 7 nowych linii, które jeden z przewoźników wykonuje na zlecenie Starostwa Powiatowego w ramach Powiatowego Transportu Autobusowego. Linie łączą miasta w powiecie z głównym miastem Inowrocławiem. Przewozy zostały w głównej mierze dofinansowane z rządowego programu tzw. ,,Autobus Plus”.

Okazuje się jednak, że nie jest to jednak wszystko tak różowe, jak może wynikać z tej informacji. Rynek przewozowy w powiecie inowrocławskim kształtował się bowiem latami, stąd też publiczna ingerencja może wywołać na nim trzęsienie ziemi. Otrzymaliśmy list podpisany przez kilku przedsiębiorców wykonujących przewozy, którzy wskazują, iż Powiat przy rządowym wsparciu odbiera im pasażerów oferując przy tym niższe ceny biletów, bowiem w przypadku dotacji nie trzeba aż tak znacząco kierować się rachunkiem ekonomicznym. Zarzucają oni powiatowi, że ułożono rozkłady nowych linii w takich sposób, aby kolidowały z ich kursami, zamiast wzbogacać ofertę.

 

Takie działanie może doprowadzić do bankructw prywatnych przewoźników, co w efekcie może przełożyć się na pogorszenie oferty przewozowej. Przedsiębiorcy wskazują, że dzieje się to w trudnym momencie, gdy z uwagi na wprowadzane obostrzenia, w tym dotyczące funkcjonowania szkół, znacząco spada rentowność przewozów.

 

Przedsiębiorcy zarzucają ponadto starostwu, że wymogi przetargowe na wykonywanie przewozów na 7 liniach ułożono tak – wymóg pojazdów o emisji spalin na poziomie EKO4, aby wyeliminować z niego mniejszych przewoźników.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu