Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław będzie gościł belgijskiego ministra

Inowrocław będzie gościł belgijskiego ministra

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 25 czerwiec 2013 14:27

W środę do Inowrocławia przyjedzie flamandzki  Minister Opieki Społecznej i Zdrowia Publicznego Jo Vandeurzen, którego głównym celem wizyty w naszym regionie będzie wmurowanie kamienia węgielnego, na budowie nowej siedziby Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy ,,Flandria”.

Współpraca rządu flamandzkiego (Flandria jest regionem w Belgii, który posiada swój autonomiczny rząd) z inowrocławską organizacją społeczną trwa od 18 latu. W tym czasie Belgowie zainwestowali w tym mieście 850 tys. euro. Stowarzyszenie zajmuje się prowadzeniem sklepów i wypożyczalni medycznych oraz różnego rodzaju  działaniami związanymi z organizacją wolontariatu i opieki domowej. W pewnych sferach jest to wyręczanie zadań, których nie jest wstanie udźwignąć polska służba zdrowia. Jest to zatem jedna z bardziej prężnych organizacji w Inowrocławiu, która ma swoje oddziały w największych miastach naszego województwa.

 

W ramach jutrzejszej uroczystości do stolicy Kujaw Zachodnich przyjadą także przedstawiciele administracji flamandzkiej oraz partnerzy Flandrii z Węgier i Rumuni.

 

Natomiast w czwartek planowana jest w Bydgoszczy konferencja poświęcona tematyce opieki społecznej z udziałem flamandzkiego ministra. Największe bogactwo jakie przekazują bowiem Belgowie w ramach tej prawie dwu dekadowej współpracy, to swoje doświadczenia. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu