Jesteś tutaj: HomeInowrocławMinisterstwo zleca przygotowanie analiz dotyczących rozbudowy drogi krajowej nr 25

Ministerstwo zleca przygotowanie analiz dotyczących rozbudowy drogi krajowej nr 25

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 09 listopad 2020 07:14
Ministerstwo zleca przygotowanie analiz dotyczących rozbudowy drogi krajowej nr 25 OpenStreetMaps

Droga krajowa nr 25 łączy Inowrocław z Bydgoszczą, dalej na północ biegnąc w kierunku Chojnic. Podróżowanie nią nie należy jednak do najbardziej komfortowych, przez co nie jest ona także najbezpieczniejsza. O perspektywy rozwoju dróg krajowych nr 25 i 15 (Toruń – Inowrocław – Gniezno) pytała posłanka Magdalena Łośko.

Parlamentarzystka w interpelacji sugerowała, aby obie drogi zyskały status dróg ekspresowych. Tak daleko idące zamiary studzi jednak Ministerstwo Infrastruktury, wskazując, że modernizacja DK15 byłaby tworzeniem alternatywnego szlaku dla drogi S-5, której dokończenie jest dla rządu priorytetem. Obie drogi – DK25 i DK15, maj przejść natomiast kompleksową modernizację - w planach resortu infrastruktury jest kompleksowa modernizacja dróg krajowych nr 15 i 25, z dostosowaniem ich do przenoszenia nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 t, w zależności dostępnych środków finansowych – informuje wiceminister Rafał Weber.

 

Ministerstwo Infrastruktury zleciło Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowanie analiz przepustowości ruchu. Dopiero po wykonaniu tych analiz zapadną decyzję co do kierunków modernizacji obu dróg.

 

Na razie obwodnice

W ubiegłym roku zakończyła się budowa obwodnicy Inowrocławia, która ulokowana została w przebiegu DK25 i DK15. Powoli kończy się uzyskiwanie decyzji środowiskowej dla obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego na północy. Decyzja środowiskowa dla obwodnicy Brzozy pod Bydgoszczą czeka na uprawomocnienie, a została opracowana w ramach przygotowań do budowy drogi S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach programu budowy 100 obwodnic rozpoczęły się też prace nad studium STEŚ dla obwodnicy Strzelna w ciągu DK25 i DK15 oraz Nowej Wsi Wielkiej (pozwoli bezkolizyjnie ominąć ruch kolejowy na ruchliwej magistrali węglowej). Na DK25 po realizacji tych zadań pozostanie do wykonania jeszcze obwodnica Złotnik Kujawskich.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu