Jesteś tutaj: HomeInowrocławSpółdzielnia likwiduje kluby osiedlowe. Ogromny opór społeczny

Spółdzielnia likwiduje kluby osiedlowe. Ogromny opór społeczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 20 listopad 2020 15:50

Główny temat, którym żyje w ostatnich dniach Inowrocław, to zapowiedź zarządu Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zlikwidowania z końcem roku klubów osiedlowych: Kopernik, Przydomek i Rondo, działających na terenie Inowrocławia. Kluby obecnie i tak nie działają z uwagi na pandemię. Ta decyzja wywołała głosy oburzenia, właściwie ponad podziałami politycznymi.

Spółdzielnia decyzję podejmuje w oparciu o przesłanki ekonomiczne, bowiem kluby generowały koszty, szczególnie odczuwalne w roku bieżącym, gdy z powodu pandemii znacznie ograniczone zostały wpływy chociażby z tytułu najmu. Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa zajmuje się głównie utrzymaniem mieszkań, a wspieranie kultury było tylko elementem dodatkowym.

 

Decyzja jest niepopularna, bowiem wspomniane kluby odgrywały ważną rolę dla społeczności lokalnej. Decyzję negatywnie ocenił m.in. inowrocławski ratusz, apele do władz spółdzielni kierują też posłowie różnych opcji i radni. Decyzję krytykuje również Miejska Rada Seniorów.

 

Ratunkiem dla klubów może być partycypacja

O ile racje społeczne są zrozumiałe, to również trzeba pamiętać, że Spółdzielnia dysponuje środkami, które pozyskuje od spółdzielców, czyli swoich mieszkańców. Z kolei jak widzimy – oddziaływanie klubów dotyczy również innych inowrocławian, stąd też wyjściem z impasu mogłoby być dotowanie spółdzielni w zakresie działalności kulturalnej przez samorządy.

 

Uwagę na takie rozwiązanie problemu, zwrócił w swoim oświadczeniu radny Solidarnej Polski Damian Polak.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu