Jesteś tutaj: HomeInowrocławZ Inowrocławia do Torunia szybciej

Z Inowrocławia do Torunia szybciej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 26 czerwiec 2013 19:51

PKP rozpoczyna rewitalizacje linii kolejowej na odcinku Inowrocław – Toruń – Jabłonowo Pomorskie. Za dwa lata podróż na tym odcinku ma być o 25 minut krótsza. Prace remontowe przewidują dostosowanie linii kolejowej do prędkości rozkładowej 120 km/h.

W ramach robót o wartości ponad 201 milionów złotych poddanych rewitalizacji ma być 92 km torów. Prace obejmą także przebudowę jednego mostu i sześciu wiaduktów.

 

Będzie to na pewno zwiększenie rangi linii kolejowej nr 353 łączącej Poznań z Inowrocławiem – Toruniem i Olsztynem. Wzmocni to także znaczenie Inowrocławia jako węzła kolejowego. Przez stolicę Kujaw Zachodnich przebiega bowiem także linia nr 131 łącząca to miasto z Trójmiastem. W niedalekiej przyszłości planuje się przywrócenie także połączenia w kierunku Śląska i państw południa europy.  

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu