Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny interpeluje w sprawie propagandowego portalu

Radny interpeluje w sprawie propagandowego portalu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 04 grudzień 2020 17:50

W poniedziałek informowaliśmy, że przestał funkcjonować portal informacyjny inianie.pl, który od 2014 roku był prowadzony przez Kujawskie Centrum Kultury, czyli instytucję miejską, podległą prezydentowi Inowrocławia. Interpelacje w tej sprawie postanowił złożyć radny opozycji Marcin Wroński.

Radny pyta przede wszystkim o przyczynę likwidacji portalu, ale także o koszty - Jakie koszty zostały poniesione w związku z jego funkcjonowaniem w latach 2014-2020 r. (Chodzi między innymi o koszty związane z osobami go obsługującymi, piszącymi artykuły, koszty utrzymania portalu, koszt stworzenia strony internetowej, itp.) – pyta radny w interpelacji.

 

Sposób prowadzenia portalu budził początkowo duże kontrowersję o czym pisaliśmy w poniedziałek:

Oprócz publikacji chwalących ,,sukcesy” włodarzy Inowrocławia, zdarzały się pokazujące opozycję od negatywnej strony. Szczególnie głośna była sprawa z jesieni 2014 roku, gdy portal relacjonując sesję Rady Miejskiej, powołując się na prezydenta Ryszarda Brejzę stwierdził, że radny opozycji Jacek Olech ,,wyciągną nienależną mu dotację” na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej. Radny złożył przeciwko prezydentowi Inowrocławia pozew i ostatecznie w marcu 2016 roku wygrał sprawę. Nadmienić należy, że do ataku na radnego za pośrednictwem portalu doszło w trakcie kampanii wyborczej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu