Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski samorząd uchwalił budżet

Inowrocławski samorząd uchwalił budżet

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 grudzień 2020 16:31

W czwartek budżet miasta na 2021 roku uchwaliła Rada Miejska w Inowrocławiu. Z powodu pandemii radni obradowali zdalnie. Dochody w przyszłym roku planowane są na poziomie 391,6 mln zł, wydatki 402,9 mln zł, co oznacza ponad 10 mln zł deficytu.

Wydatki majątkowe, czyli inwestycyjne, mają przekroczyć w tym planie 63 mln zł - Projekt budżetu na 2021 r. opracowywany był w szczególnie trudnych warunkach. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda nam się zrealizować zapisane w nim pozycje, szczególnie te, dotyczące dalszego rozwoju miasta, poprzez realizację zaplanowanych inwestycji – mówi skarbnik Miasta Inowrocławia Dorota Rutkowska.

 

Wiele zadań inwestycyjnych będzie kontynuacją tych z roku bieżącego, w tym chociażby prace przy węźle komunikacyjnym przy ulicy Magazynowej. W 2021 roku planuje się przebudowę ulic: Pięknej, Kwiatowej i Spokojnej oraz Ranusa i ks. Wawrzyniaka. Sporym wydatkiem będą 34 mln zł na rozpoznanie i poszukiwanie źródeł wód geoetermalnych Miasto chce te środki pozyskać jednak z zewnątrz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu