Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozmawiali o aspektach prawnych rozwoju sportu

Rozmawiali o aspektach prawnych rozwoju sportu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław sobota, 29 czerwiec 2013 19:02

Sport to zdrowie, to dewiza stara jak świat. W naszym kraju z jego uprawianiem nie jest najlepiej, dlatego każda inicjatywa społeczna propagująca aktywność sportową jest bardzo pożądana. Niekiedy wiąże się to jednak z pokonywaniem wielu barier prawnych.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Imienia Księcia Kazimierza Kujawskiego odbyła się w Inowrocławiu konferencja skierowana do przedstawicieli lokalnych klubów sportowych. Udział w niej wzięli także przedstawiciele inowrocławskiego OSIR i reprezentujący Rady Miejska radny Henryk Procek.

 

To spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami organizacji sportowych z Inowrocławia. Przydatną poradą mogły okazać się wskazówki mecenasa Przemysława Jucharza, który wyjaśniał jak stowarzyszenie sportowe przekształcić w organizację pożytku publicznego, która ma prawa do otrzymywania 1% odpisu podatkowego od osób fizycznych.

 

Patronat nad konferencja objął prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu