Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozmawiali o aspektach prawnych rozwoju sportu

Rozmawiali o aspektach prawnych rozwoju sportu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław sobota, 29 czerwiec 2013 19:02

Sport to zdrowie, to dewiza stara jak świat. W naszym kraju z jego uprawianiem nie jest najlepiej, dlatego każda inicjatywa społeczna propagująca aktywność sportową jest bardzo pożądana. Niekiedy wiąże się to jednak z pokonywaniem wielu barier prawnych.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Imienia Księcia Kazimierza Kujawskiego odbyła się w Inowrocławiu konferencja skierowana do przedstawicieli lokalnych klubów sportowych. Udział w niej wzięli także przedstawiciele inowrocławskiego OSIR i reprezentujący Rady Miejska radny Henryk Procek.

 

To spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami organizacji sportowych z Inowrocławia. Przydatną poradą mogły okazać się wskazówki mecenasa Przemysława Jucharza, który wyjaśniał jak stowarzyszenie sportowe przekształcić w organizację pożytku publicznego, która ma prawa do otrzymywania 1% odpisu podatkowego od osób fizycznych.

 

Patronat nad konferencja objął prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu