Jesteś tutaj: HomeInowrocławWażne rondo prezentem świątecznym dla inowrocławian

Ważne rondo prezentem świątecznym dla inowrocławian

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 23 grudzień 2020 15:25
Ważne rondo prezentem świątecznym dla inowrocławian Fot: UM Inowrocław

Rzadko się zdarza, gdy można napisać, że mamy do czynienia z sukcesem kilku samorządów oraz rządu. W środę 23 grudnia oficjalnie oddano do użytku rondo turbinowe łączące ulice prymasa Glempa, ze Stanisława Staszica, Górniczą i Poznańską. Jest to wrażliwy punkt w układzie komunikacyjnym Inowrocławia, stąd też oddane dzień przed Wigilią rondo można określić jako prezydent świąteczny dla mieszkańców. Ponadto ukończono budowę ulicy prymasa Glempa.

Rondo jest częścią drogi należące do powiatu inowrocławskiego, dokumentacje techniczną przygotowało jednak miasto Inowrocław, zadanie inwestycyjne w połowie dofinansował rząd w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, strona rządowa wsparła także prace na ulicy prymasa Glempa. W przebudowie ronda partycypowało także Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

Dokończenie ulicy prymasa Glempa, które wpisuje się w całościowy przebudowywany układ komunikacyjny kosztowało 4,5 mln zł, budowa ronda turbinowego zaś ok. 5,8 mln zł.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Grudzień okazał się jeszcze tragiczniejszy o listopada

    W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu