Jesteś tutaj: HomeInowrocławKCK zrezygnowało z ratuszowego portalu, bo zmieniła się koncepcja

KCK zrezygnowało z ratuszowego portalu, bo zmieniła się koncepcja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 28 grudzień 2020 12:59

W 2014 roku uruchomiony został portal informacyjny inianie.pl poświęcony wydarzeniom z Inowrocławia. Wyjątkowości temu projektowi nadało to, że portal założyło Kujawskie Centrum Kultury, instytucja podległa ratuszowi i prezydentowi miasta, kontrowersji dodawało natomiast poruszanie na portalu tematów politycznych. Ostatnio KCK postanowiło wyłączyć ten projekt medialny.

Działalność medialna KCK była krytykowana głównie przez opozycję, zarzucano wykorzystywanie portalu utrzymywanego z pieniędzy podatników do robienia propagandy władzy, zdarzały się też incydenty z atakami na opozycję. Po kilku miesiącach zrezygnowano z poruszania tematów politycznych, stronę utrzymywano jednak jako publikator informacji o wydarzeniach kulturalnych.

 

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że pod domeną inianie.pl nie ma już portalu, przekierowuje ona na stronę główną Kujawskiego Centrum Kultury. Sprawę w interpelacji poruszył także radny Marcin Wroński. W odpowiedzi zarządzający KCK Tomasz Maliszewski poinformował, że wdrażana przez niego koncepcja funkcjonowania KCK nie przewiduje dalszego funkcjonowania tego portalu oraz skupia się na nowym podejściu do unifikacji. Stąd też domena inianie.pl przekierowuje teraz na stronę główną KCK, podobny krok uczyniono z domeną kckino.pl, która również przekierowuje na stronę główną Kujawskiego Centrum Kultury.

 

Radny Wroński pytał też o koszty jakie wiązały się z funkcjonowaniem przez blisko 6 lat portalu. KCK oszacowało je na 15,6 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Grudzień okazał się jeszcze tragiczniejszy o listopada

    W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu