Jesteś tutaj: HomeInowrocławW środę Inowrocław będzie świętował powrót do niepodległej Polski

W środę Inowrocław będzie świętował powrót do niepodległej Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 04 styczeń 2021 18:03

Powstanie Wielkopolskie w sposób szczególny wpisało się w dzieje Inowrocławia, na początku 1919 roku powstańcy dowodzeni przez kpt. Pawła Cymsa zajęli Inowrocław, który odtąd znajdował się pod Polską kontrolą. W środę 6 stycznia przypadnie 102 rocznica tego wydarzenia – odzyskania przez Inowrocław niepodległości.

W czasie pandemii nie ma jednak mowy o wielkich obchodach, pamiętać musimy o zakazie gromadzenia się powyżej 5 osób. W środę pojawić powinny się w mieście okolicznościowe dekoracje, przed pomnikiem Powstania Wielkopolskiego będzie można też tradycyjnie złożyć wiązanki kwiatów. W tym roku w godzinach 11:30 – 12:30 przed pomnikiem będzie wystawiony przez wojsko z Garnizonu Inowrocław posterunek honorowy. W ten sposób będzie możliwe oddanie z honorami hołdu powstańcom, unikając gromadzenia się większej ilości osób.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Grudzień okazał się jeszcze tragiczniejszy o listopada

    W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu