Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu będą kształcone pielęgniarki

W Inowrocławiu będą kształcone pielęgniarki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 11 styczeń 2021 13:56
W Inowrocławiu będą kształcone pielęgniarki Fot: Russell Weller

Polska ma jeden z najniższych współczynników liczby pielęgniarek na tysiąc mieszkańców, co szczególnie odczuwalne jest teraz w czasie pandemii COVID-19. Jesienią kształcenie na kierunku pielęgniarskim rozpocznie się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Wielkiego, jedynej szkole wyższej mającej siedzibę w Inowrocławiu.

 

O utworzenie takiego kierunku zabiegał samorząd powiatu inowrocławskiego, pomysł zyskał także poparcie marszałka województwa oraz wsparcie ze strony inowrocławskiego Wielospecjalistycznego Szpitala. Z tą też placówką szkoła wyższe zawarła umowę na praktyki i bliską współpracę.

 

 Inowrocław posiada wieloletnie tradycje związane z kształceniem pielęgniarek, które sięgają 1953, gdy pod egidą Polskiego Czerwonego Krzyża utworzono dzisiejsze Medyczno-Społeczne Centrum Zawodowego i Ustawicznego Kształcenia (obecna nazwa).  Zmiany w przepisach sprawiły, że kształcenie pielęgniarek musiało zostać zakończone.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu