Jesteś tutaj: HomeInowrocławWładze Inowrocławia wykpiły dekomunizację w wykonaniu wojewody

Władze Inowrocławia wykpiły dekomunizację w wykonaniu wojewody

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 12 styczeń 2021 08:39
Władze Inowrocławia wykpiły dekomunizację w wykonaniu wojewody Fot: UM Inowrocław

24 listopada wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzenie o zmianie patrona ulicy Iwana Alejnika na zmarłego niedawno honorowego obywatela Inowroclawia Tadeusza Chęsego. Rada Miejska decyzję wojewody zaskarżyła do sądu. Tymczasem na dawnej ulicy Alejnika pojawiły się tabliczki.

Oprócz informacji, iż mamy do czynienia z ulicą Tadeusza Chęsego, postanowiono również wywiesić tabliczkę z informacją, że nazwa ulicy została zmieniona zarządzeniem wojewody, jednocześnie informując o zaskarżeniu tej decyzji przez Radę Miejską do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy - Zmiana tabliczki z nazwą ulicy nie oznacza zakończenia sprawy. Dlatego postanowiłem dołożyć jeszcze jedną, informującą o zaistniałej sytuacji. Po otrzymaniu zgody radnych Rady Miejskiej Inowrocławia i przyjęciu odpowiedniej uchwały, złożyłem skargę do właściwego organu. Czekamy na jej rozpatrzenie przez sąd – informuje prezydent Ryszard Brejza.

 

Tabliczka z imieniem Iwana Alejnika trafiła do przechowania, bowiem inowrocławski ratusz liczy, że po batalii sądowej powróci na swoje miejsce.

 

Iwan Alejnik był czołgistą, który zginął w czasie walk o Inowrocław z Niemcami. Zdaniem większości inowrocławskich radnych nie był osobom zaangażowana politycznie, stąd też nie powinien być dekomunizowany.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu