Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski staje się jednym z wojewódzkich zwiastunów trzeciej fali COVID-19

Powiat inowrocławski staje się jednym z wojewódzkich zwiastunów trzeciej fali COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 19 luty 2021 12:28

Dzisiaj minister zdrowia wprost powiedział, że mamy już do czynienia z trzecią falą COVID-19. Jeszcze dwa tygodnie temu powiat inowrocławski był stawiany jako ten teren w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie sytuacja epidemiczna była jedną z najlepszych. Ostatnie dni ten trend już niestety odwracają.

Przed dwoma tygodniami na średnia 7-dniowa na 100 tys. mieszkańców w powiecie inowrocławskim wynosiła 15 zakażeń, co było na równi ze średnią krajową (kujawsko-pomorskie znajduje się od dawna powyżej tej średniej). W poniedziałek nasz raport wskazał już wzrost do 20. Dzisiaj – zaledwie 5 dni po tym raporcie mamy już przekroczone ponad 26 zakażeń na 100 tys. mieszkańców – tymczasem średnia dla województwa wzrosła z 21 do 23. Oznacza to, że powiat inowrocławski, który do tej pory obniżał średni wynik kujawsko-pomorskiego, już zaczyna go zawyżać.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu