Jesteś tutaj: HomeInowrocławPojawił się pomysł, aby ulicą uczcić Unię Europejską

Pojawił się pomysł, aby ulicą uczcić Unię Europejską

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 16 marzec 2021 19:34

Środki z Unii Europejskiej przyśpieszyły realizację projektów infrastrukturalnych w Polsce, nie ma chyba gminy w której z funduszy europejskich nie zbudowano by drogi. Częśc radnych Inowrocławia chce, aby jedna z ulic nosiła imię Unii Europejskiej.

Mowa o wybudowanym niedawno łączniku łączącym ulice Marulewską z Szymborską. Co jest tutaj istotne – ta droga została zbudowana przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Propozycję taką wysnuwa komisja ds. nazewnictwa Rady Miejskiej. W projekcie uchwały, który będzie głosowany w ostatni poniedziałek marca napisano - Integracja z demokratycznymi państwami Europy Zachodniej była marzeniem kilku pokoleń Polaków. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. rozpoczęło historyczny rozdział w dziejach naszego kraju, dając nowe, nieosiągalne nam wcześniej możliwości rozwoju. Symbolem integracji stały się otwarte granice, swobodny przepływ ludności, towarów, usług i idei.

 

Władze Inowrocławia korzyści finansowe związane z obecnością Polski w Unii Europejskiej szacują na ponad 170 mln zł. W projekcie wskazuje się też, że Inowrocław dzięki funduszom z UE, jako jedno z pierwszych polskich miast, wymienił tabor autobusowy na całkowicie zeroemisyjny.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu