Jesteś tutaj: HomeInowrocławMarszałek zdradził, że reaktywacja połączeń do Pakości i Barcina jest brana pod uwagę

Marszałek zdradził, że reaktywacja połączeń do Pakości i Barcina jest brana pod uwagę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 23 marzec 2021 08:14
Inowroławski węzeł kolejowy Inowroławski węzeł kolejowy

Na temat przywrócenia pociągów pasażerskich z Inowrocławia do Barcina czy dalej też do Żnina nie mówiło się dużo, czasami taki postulat przedstawili pasjonaci kolei, niekiedy też pojawił się w interpelacji poselskie. Może się jednak zdarzyć, że linia kolejowa nr 206 będzie zreaktywowana w kujawsko-pomorskim jako jedna z pierwszych.

Przy okazji dyskusji o sytuacji regionalnej kolei na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki wspomniał, że myśli się o reaktywacji połączenia Inowrocław – Pakość – Barcin. Dalej linia 206 biegnie do Żnina, ale na tym odcinku stan torów jest na tyle zły, że bez przeprowadzenia inwestycji o ruchu pasażerskim nie ma co myśleć. Na odcinku Inowrocław- Barcin z kolei odbywa się obecnie jedynie ruch towarowy.

 

W sierpniu ubiegłego roku samorząd Żnina zgłosił do rządowego programu Kolej Plus modernizację linii kolejowej nr 206, projekt ten jesienią zyskał pozytywną rekomendację PKP PLK i trafił do kolejnego etapu. Teraz samorządy muszą jednak do listopada opracować studium inwestycyjne, co jest wymogiem koniecznym, aby przejść do etapu listy rankingowej. Zadania, które lista rankingowa wskaże do realizacji, uzyskają 85% dofinansowania z budżetu państwa. Alternatywną koncepcją przywrócenia kolei do Żnina jest odbudowa rozebranej linii do Szubina, skąd biegnie wymagająca remontu linia nr 356 do Bydgoszczy. Również ta koncepcja przeszła wstępną weryfikację w ramach programu Kolej Plus.

 

Wypowiedź marszałka z poniedziałku może sugerować, że linia nr 206 ma szansę stać się jednym z priorytetów województwa.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu