Jesteś tutaj: HomeInowrocławObywatele wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców

Obywatele wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 10 lipiec 2013 12:15

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu inowrocławskiego doszło do dwóch rzec można  bohaterskich zachowań obywatelskich mieszkańców, którzy wyeliminowali z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu.

W czwartek mieszkaniec Inowrocławia po godzinie 19 zauważył, że jadący skodą fabia może być nietrzeźwy. Wnioskował to po tym, że kierowca nie był wstanie utrzymać prostego kierunku jazdy. Samochód jechał wolno, dlatego inowrocławian podszedł i wyrwał ze stacyjki kluczyki od pojazdu, po czym wezwał na miejsce policję. Funkcjonariusze zbadali kierującego i okazało się, że miał we krwi ponad 3 promile alkoholu, co jest już stanem bardzo niebezpiecznym.

 

Dzień później jeden z kierowców poinformował policjantów, że osoba prowadząca jadącego przed nim malucha może być nietrzeźwa. Pojazd ten wjechał na jedną z posesji w miejscowości Tuczno, tam też przybyli policjanci, którzy zbadali trzeźwość kierowcy, który jak się okazało był w stanie silnego upojenia alkoholowego.

 

Z obywatelami, którzy podjęli interwencje skutkujące wyeliminowaniem z ruchu pijanych kierowców, spotkał się Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu i złożył serdeczne gratulacje.

 

My też nie bądźmy obojętni! Gdy widzimy sytuacje, które budzą nasze wątpliwości co do trzeźwości kierujących informujmy. Wystarczy tylko zatelefonować na numery alarmowe! Dzięki temu funkcjonariusze szybciej wyeliminują tych, którzy stwarzają zagrożenie wsiadając "za kółko" pod wpływem alkoholu! – apeluje inowrocławska policja.

 

Zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu stracą natomiast prawo jazdy, dodatkowo grozi im kara pozbawienia wolności. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu