Jesteś tutaj: HomeInowrocławSmutna rocznica - rok temu COVID-19 spowodował pierwszy zgon w kujawsko-pomorskim

Smutna rocznica - rok temu COVID-19 spowodował pierwszy zgon w kujawsko-pomorskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 30 marzec 2021 00:48

30 marca 2020 roku w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy zmarła 69-letnia mieszkanka Inowrocławia. Jak się później okazało, była ona pierwszym potwierdzonym przypadkiem zgonu z COVID-19. Przez ten rok liczba zgonów przekroczyła 3,3 tys. Jest to zatem czarna rocznica.

 

Warto dzisiaj w sposób szczególny pamiętać o wszystkich kujawsko-pomorskich ofiarach i uczcić je w symboliczny sposób. To jest 3,3 tys. osób, które znaliśmy, które w większości wypadków odeszły przedwcześnie. Jak porównać okres od marca 2020 do końca lutego 2021 roku do analogicznego okresu wcześniejszego, to mieliśmy łącznie 5,6 tys. zgonów więcej.

 

Pierwszy zgon potwierdzony 10 kwietnia

Informację o śmierci inowrocławianki jako pierwszy opublikował w mediach społecznościowych prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, zarzucając wojewodzie brak oficjalnego komunikatu. Doszło nawet do małej przepychanki politycznej w tej sprawie. 10 kwietnia głos zabrała Wojewódzka Stacja Epidemiczno-Sanitarna, potwierdzając, że 69-latka była zakażona COVID-19.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu